Naujienos

Informacija dėl pasimatymų su nuteistaisiais ir jų išvykų

2022-03-01

Nuo 2022 m. kovo 1 d. leidžiamos nuteistųjų, atliekančių bausmę pataisos įstaigų viduje, trumpalaikės išvykos į namus, o į kontaktinius pasimatymus laisvės atėmimo vietų įstaigose gali atvykti ir asmenys, persirgę COVID-19 liga.

Asmenys, atvykstantys į kontaktinius pasimatymus laisvės atėmimo vietų įstaigose, turi:

-turėti neigiamą PGR atsakymą (atliktą ne anksčiau kaip prieš 48 val.) arba

-atsivežti greitąjį testą ir jį atlikti pareigūno/darbuotojo akivaizdoje (teigiamo testo atveju pasimatymas nesuteikiamas) arba

- yra persirgę COVID-19 liga.

 

SARBU. Į kontaktinius pasimatymus gali atvykti asmenys, persirgę COVID-19 liga, kuri buvo patvirtinta PGR testu, ir jei nuo diagnozės nustatymo dienos (teigiamo PGR rezultato) praėjo mažiau nei 90 dienų. Tokiu atveju asmuo privalo pateikti vieną iš medicininių dokumentų, patvirtinantį diagnozės nustatymo faktą: gydytojo išduotą pažymą ar iš e-sveikatos sistemos dokumentą (įrašą, išrašą) įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga. Juos (tiek pažymą, tiek dokumentą/įrašą/išrašą iš e-sveikatos sistemos) galima turėti telefone arba atspausdintus.

Pasimatymų su nuteistaisiais metu išlieka apsaugos nuo covid viruso užkrato plitimo reikalavimai. Trumpalaikių pasimatymų metu ir bendrose įstaigos patalpose lankytojams privaloma dėvėti kaukes. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, vaikams iki 6 metų.

Į pasimatymą su kalinamuoju gali atvykti ne daugiau kaip du pilnamečiai asmenys, arba vienas pilnametis ir du nepilnamečiai.

Lankyti kalinamuosius gali tik asmenys, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) ir (ar) kuriems nėra privaloma izoliacija.

Nuo 2022 m. kovo 1 d. leidžiamos nuteistųjų, atliekančių bausmę pataisos įstaigų viduje, trumpalaikės išvykos į namus. Nuteistasis, grįždamas iš trumpalaikės išvykos, privalo atsivežti ir pareigūno/darbuotojo akivaizdoje pasidaryti greitąjį SARS-COV-2 antigeno testą. Esant teigiamam testo atsakymui, kalinamasis izoliuojamas ir jam atliekamas PGR tyrimas.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. kovo 3 d. 14:18