Naujienos

Su Seimo kontrolierių įstaigos vadove aptartos aktualios bausmių vykdymo sistemos problemos

2022-03-03

Kovo 3 d. Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas susitiko su Seimo kontrolierių įstaigos vadove Erika Leonaite, Įstaigos vyresn. patarėja Lina Baronaitiene ir Žmogaus teisių biuro vedėju Vytautu Valentinavičiumi.

Susitikimo metu buvo apžvelgtos Seimo kontrolierių įstaigoje gautuose nuteistųjų skunduose įvardijamos problemos, taip pat buvo kalbamasi apie pataisos įstaigose taikomas prevencines priemones smurtui mažinti, nuteistiesiems taikomas resocializacijos (užimtumo, socialines) programas. Seimo kontrolierė domėjosi, ar įgyvendinamos narkotikų prevencijos programos pataisos įstaigose, kaip vykdoma ŽIV/AIDS prevencija, gydymo programos laisvės atėmimo vietose. Kalbėdama apie smurto problemas pataisos įstaigose, Seimo kontrolierė atkreipė dėmesį į pareigūnų naudojamą perteklinę jėgą prieš nuteistuosius bei būtinybę nuteistųjų problemas spręsti kitomis – ne suvaržymo, priemonėmis.

Pristatydamas Norvegijos fondų remiamą programą, Kalėjimų departamento direktorius V. Kulikauskas atkreipė E. Leonaitės dėmesį į Kalėjimo departamento patvirtintą Bausmių vykdymo sistemos įkalinimo įstaigų 2030 m. strategiją, kurioje vienas svarbesnių aspektų – dėmesys nuteistųjų resocializacijai.

(Informacija ir nuotrauka Seimo kontrolierių įstaigos)

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. kovo 4 d. 07:54