Naujienos

Nuteistieji pagamino 125 inkilus paukščiams

2022-03-07

Sugrįžtančių paukščių šiemet lauks net125 nuteistųjų rankomis pagaminti inkilai. Tai nuo 2021 metų sėkmingai tęsiamo Kauno tardymo izoliatoriaus ir Kauno rajono savivaldybės administracijos bendradarbiavimo, susijusio su nuteistųjų užimtumo organizavimu, jų socialinių, darbinių įgūdžių ugdymu, rezultatas.

Vykdydami bendradarbiavimo sutartį su Kauno rajono savivaldybės administracija, 2021 metais nuteistieji Kauno rajono seniūnijoms pagamino lauko baldus, papuošusius Raudondvario mažųjų laivų prieplauką, naujas laiptų pakopas pėsčiųjų takui į naująsias Raudondvario kapines bei kitus medinius smulkiosios architektūros gaminius.

Šiais metais gražios iniciatyvos tęsiasi. Iš anksto ruošdamasi artėjančiam pavasariui ir kovo 10-ąją minimai 40 paukščių dienai, kai išskridę žiemoti paukščiai sugrįžtą į gimtinę, Kauno rajono savivaldybės administracija kreipėsi į įstaigą dėl 125 inkilų paukščiams pagaminimo.

Įstaigoje laisvės atėmimo bausmę atliekantys nuteistieji, gavę inkilams gaminti reikalingas medžiagas, kuriomis pagal bendradarbiavimo sutartį aprūpino Kauno rajono savivaldybės administracija, per mėnesį pagamino reikiamą kiekį inkilų, papuošiančių Kauno rajono miškus ir priimsiančių grįžtančius paukščius.

Nuteistieji, gaminę naujus namus grįžtantiems paukščiams, pasidžiaugė, kad gali prisidėti prie miško ekosistemos saugojimo bei teigė, kad atsižvelgė į reikalavimus, taisykles tinkamam inkilui pagaminti ir tikisi, kad visuose jų kruopščiai pagamintuose natūraliuose inkiluose jau šiemet saugiai perės sugrįžę paukščiai.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. kovo 7 d. 10:52