Naujienos

Andriaus Buteikio finansinio raštingumo paskaita bausmę atliekantiems jaunuoliams

2022-03-15

Kauno tardymo izoliatoriaus ilgametis savanoris, verslininkas Andrius Buteikis susitiko su nepilnamečiais ir pilnamečiais nuteistaisiais iki 24 m. amžiaus ir skaitė jiems finansinio raštingumo paskaitą „Kad pinigų netrūktų“, kurios metu pasidalijo patirtimi apie pinigų taupymą, investavimą, išlaidų planavimą.

Savanoris pirmiausiai atkreipė jaunuolių dėmesį į tai, kad svarbu rasti darbą, kurį norėtųsi dirbti iš visos širdies, o ne dėl pinigų. „Atsidavimas darbe, puikus bendravimas su klientais yra sėkmingos karjeros sąlyga, – sakė Andrius Buteikis.

Nuteistieji iš Andriaus išgirdo daug praktinių pavyzdžių, sužinojo, kaip darbdaviai ieško gerų darbuotojų, kam teikia pirmumą, kokios asmeninės savybės, gebėjimai ir kompetencijos užima svarbiausią vietą.

Taip pat buvo aptartas išlaidų planavimas, paskolos būtinumas, sąlygos bei investavimas. „Kad pinigai nesibaigtų, būtina planuoti išlaidas. Paprasčiausias būdas: bent 10 procentų pajamų atsidėti taupymui, atskirti kasmėnesines būtinas išlaidas, o likusius pinigus padalinti 4 savaitėms. Kiekvienas žmogus turėtų būti sukaupęs 6 mėn. būtinų išlaidų sumą netikėtų įvykių ar darbo netekimo atveju“, – dalijosi žiniomis Andrius Buteikis.

Dauguma atliekančių bausmę jaunuolių nėra matę pavyzdžio savo šeimose, kad pinigai būtų protingai valdomi ir teiktų finansinį stabilumą, todėl susidomėję klausė paskaitos, uždavė keletą jiems rūpimų klausimų ir dėkojo savanoriui už aktualią paskaitą.

Labai svarbu šiems žmonėms neleisti pamiršti gyvenimo laisvėje ir tam reikalingų įgūdžių, taip pat formuoti naujus įgūdžius, reikalingus darbo rinkai, formuoti ir stiprinti pagrindines vertybes, kurios neleistų žmogui grįžti atgal, o padėtų pozityviai integruotis visuomenėje.

Jei norite ir galite prisidėti prie sklandesnio nuteistų asmenų resocializacijos proceso, pasidalinti savo turimais įgūdžiais ir žiniomis, kviečiame atvykti į pataisos įstaigas. Daugiau informacijos apie savanorišką veiklą rasite čia: http://www.kaldep.lt/lt/kalejimu-departamentas/probacija-ir-reintegracija-d1f8/savanoriska-veikla_2232.html

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. kovo 15 d. 17:11