Naujienos

Savanorių dovanos nuteistiesiems

2022-03-23

VšĮ „Prirašytos rankos“, VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ bei VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“ dar praeitų metų pabaigoje organizavus akciją „Spalvoti viršeliai“, kurios metu visuomenės narius ragino pasidalinti knygomis su laisvės atėmimo vietų įstaigose laikomais asmenimis, surinkta beveik 500 knygų.

Akcijos metu surinktos knygos paskirstytos penkioms įkalinimo įstaigoms – Vilniaus pataisos namams, Panevėžio pataisos namams, Pravieniškių pataisos namams – atvirajai kolonijai, Kauno tardymo izoliatoriui ir Šiaulių tardymo izoliatoriui.

Vakar, kovo 22 d., Vilniaus pataisos namuose esanti nuteistųjų ir suimtųjų biblioteka jau pasipildė akcijos „Spalvoti viršeliai“ metu surinktomis knygomis. Tai įvairios tematikos ir ne tik lietuvių kalba parašytos knygos, užsienio kalbų žodynai. Į kitas pataisos įstaigas dovanos atkeliaus artimiausiu metu.

Anot akcijos organizatorių, mintis organizuoti tokio pobūdžio akciją gimė besilankant įkalinimo įstaigose ir bendraujant su nuteistaisiais, kurie ne kartą pasakojo apie knygų vertę ir jų naudą atliekant laisvės atėmimo bausmę. Nuteistiesiems knygos yra priemonė laikinai atitolti nuo kasdienybės, mintimis nukeliauti į įsivaizduojamą realybę, taip pat pasisemti žinių apie daugelį dalykų pasaulyje, atrasti kelią į save.

Dėkojame VšĮ „Prirašytos rankos“, VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ bei VšĮ „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“ už puikią iniciatyvą ir prisijungimą prie nuteistųjų resocializacijos proceso.  

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. kovo 23 d. 13:28