Naujienos

Socialinių įgūdžių mokymasis patirtiniu būdu įtvirtintas Kulautuvoje

2023-09-04

Rugpjūčio 29 d. Kulautuvoje, žymiausiame tarpukario Lietuvos kurorte, vyko baigiamasis Kauno arkivyskupijos Carito ir Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo atviro ir pusiau atviro tipo kalėjimo užsiėmimas, įgyvendinant Lietuvos kalėjimų tarnybos finansuojamą priemonę ,,5PN: paleidimui paruošiamos paslaugos pataisos ir pusiaukelės namuose“.

 

Du mėnesius su psichologais Dainiumi Ušacku ir Gedu Malinausku nuteistieji mokėsi socialinių įgūdžių patirtiniu būdu.

 

Rugpjūčio 29 d. vyko paskutinis šių mokymų užsiėmimas Kulautuvoje. Pirmoje dienos pusėje mokymas vyko Kulautuvos rekolekcijų namuose, antroje - rekreaciniame Kulautuvos miške.

 

Miške nuteistieji demonstravo savo žinias: gavus užduotį, valdė savo emocijas, tikėjo ir pasitikėjo vieni kitais, dirbo komandoje, stengėsi pagelbėti vieni kitiems, o svarbiausia - įvykdė užduotį, už tai gaudami didžiausią atlygį - gerą nuotaiką bei puikias emocijas.

 

Renginyje Kulautuvoje dalyvavo nuteistieji, lektoriai D. Ušackas ir G. Malinauskas, Pravieniškių 1-ojo atviro ir pusiau atviro tipo kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistės Laima Levarauskienė ir Angelė Jonikienė bei šio projekto Kauno arkivyskupijos Carito koordinatorė Inga Pastorastė.

 

Anot organizatorių, lektorių suteiktos žinios, pozityvus matymas suteikia sparnus tiems, iš kurių mažiausiai tikiesi ir lauki. Gera žinoti, kad Lietuvos kalėjimuose vykstanti resocializacija duoda vaisių, paliečia širdis tų, prie kurių ypač sunku prisibelsti.

 

Nuteistųjų laimingi veidai renginio pabaigoje, visiems tariamas ,,ačiū“ leidžia manyti, kad šis projektas turės teigiamą įtaką šių žmonių likimams.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugsėjo 4 d. 11:34