Naujienos

Nuteistieji kartu su socialinių namų gyventojais gamina žvakes ukrainiečiams

2023-03-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos Marijampolės kalėjimo užimtumo specialistai kartu su pusiaukelės namų nuteistaisiais nuvyko į socialinės globos namus „Suvalkija“ ir kartu su šių namų gyventojais surengė žvakių, skirtų Ukrainos kariams, gaminimo popietę.

 

Socialiniai globos namai „Suvalkija“ - tai namai, kuriuose jaukią pastogę ir prieglobstį suranda visi gyventojai, kurie dėl negalios negali savimi pasirūpinti. Jiems įsikurti ir adaptuotis naujoje vietoje padeda profesionalūs darbuotojai. Daug dėmesio skiriama asmenų sveikatai ir gerai emocinei būklei. Įstaiga palaiko ryšius su giminėmis ir kaimynais, bendradarbiauja su įvairiomis įstaigomis, taip pat ir Marijampolės kalėjimu.

 

Socialinės globos namų gyventojai atidžiai klausėsi instrukcijos, kaip gaminti žvakes, susidomėję stebėjo patį procesą, kurį pademonstravo užimtumo specialistai. Po to patys ėmėsi gaminti apkasų žvakes: vieni lankstė kartoną, kiti pylė vašką ir pan. Prireikus pagalbos, drąsiai kreipėsi į Marijampolės kalėjimo užimtumo specialistus bei nuteistuosius. Buvo gaminamos žvakės, kurios bus perduotos organizacijai, besirūpinančiai, kad žvakės pasiektų Ukrainos karius.

 

Marijampolės kalėjimo ir „Suvalkijos“ socialinės globos namų darbuotojų bei gyventojų bendradarbiavimą ketinama tęsti įgyvendinant įvairius projektus, kurie naudingi ir visuomenei, šiuo atveju - dėl laisvės kovojantiems ukrainiečiams, taip pat duoda emocinę motyvaciją nuteistiesiems ir socialinių namų gyventojams.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 3 d. 11:27