Naujienos

Nuteistieji dalyvauja savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose

2023-03-01

Nuteistieji kaip ir visi šalies piliečiai turi teisę dalyvauti rinkimuose. Lietuvos kalėjimų tarnybai pavaldžiuose 8-iuose kalėjimuose kalintys asmenys balsuoja pagal išankstinio balsavimo tvarką. Šių metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose nuteistieji gali balsuoti už partijas bei kandidatus, savo kandidatūras keliančius tose savivaldybėse, kuriose nuteistieji yra deklaravę savo gyvenamąją vietą. Rinkimus kalėjimuose organizuoja Vyriausioji rinkimų komisija.

 

Lietuvos kalėjimų tarnybos Marijampolės kalėjimo nuteistieji, išreiškę norą, dalyvavo rinkimų balsavime. Šiuo metu Marijampolės kalėjime bausmę atlieka apie 800 nuteistųjų. Rinkimų teisę turi šiek tiek mažesnis nuteistųjų skaičius. Kalėjime buvo pritaikytos nuteistųjų klubo patalpos, kuriose atėjusieji balsuoti pildo balsavimo biuletenius, turi galimybę tai padaryti specialiose kabinose.

 

Nuteistuosius, atliekančius bausmę kamerų tipo patalpose į balsavimą lydi pareigūnai, kurie stebi, kad būtų laikomasi tvarkos bei balsavimas vyktų sklandžiai. Jokių incidentų balsavimo metu nepastebėta – nuteistieji noriai bei aktyviai dalyvauja rinkimuose. Pakalbinti sako, kad tikisi, jog jų pasirinkti kandidatai laimės.

 
 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 1 d. 11:58