Naujienos

Mokslo metų pradžios šventė Pravieniškių 1-ajame kalėjime

2023-09-05

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ajame kalėjime kūrybingai paminėta mokslo metų pradžia.

 

Susirinkusius į salę Kaišiadorių suaugusiųjų mokyklos bei Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus mokytojus ir moksleivius pasitiko ne tik muzikiniai gyvo garso sveikinimai (grojo Resocializacijos skyriaus specialistė pianistė Genė Janavičienė ir Muzikos ir šokio akademijos magistrantas saksofonistas Dovydas), bet ir visa kalėjimo nuteistųjų origami darbelių paroda. Mokytojų laukė ir malonus siurprizas – iš visų parodos eksponatų jie galėjo išsirinkti sau patinkančią dovanėlę rugsėjo 1-osios proga.

 

Pažymint mokslo metų pradžią Pravieniškių 1-ajam kalėjime, šiais metais į mokyklą išsiruošė ne tik nuteistieji, bet ir, vaizdžiai tariant, origami poliarinių meškinų porelė iš Lietuvos ir Ukrainos.

 

Kol vieni nuteistieji tikrino savo žinias spręsdami Mokslo ir žinių dienos testą, parengtą pagal brandos egzaminų užduotis, Darbščiųjų rankų būrelio meistrai susirinkusiesiems atliko parodomąją origami gamybos studiją: origami meškinai (tarsi Zuikienė nuo Vyžūnų iš Eduardo Mieželaičio pasakėčios) ruošė į mokyklą išleisti poliarinius meškinus. Nuteistieji jiems lankstė smulkias origami detales, „siuvo“ tautines kepures bei kuprines lietuvaičiui ir ukrainietei. Iš popieriaus origami technika išlankstyta simbolinė meškiukų porelė puikiai atspinti Lietuvos realijas, kur mokykloje prie vieno suolo šiais mokslo metais vėl susės ukrainiečių vaikai kartu su lietuviais.

 

Rugsėjo 1-osios proga kalėjimo bendruomenė sveikina Kaišiadorių suaugusiųjų mokyklos bei Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus, taip pat ir visus Lietuvos mokytojus, Lietuvos ir Ukrainos moksleivius ir linki gerai mokytis, nepraleisti pamokų bei „savo kuprinėse namo nešti“ tik gerus pažymius!

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugsėjo 5 d. 11:43