Naujienos

Nuteistųjų teatras pradėjo gastroles kituose kalėjimuose

2022-11-18

Teatras, kurio ir režisierius ir aktoriai – Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistieji - iškeliavo už įkalinimo įstaigos sienų. Sodraus humoro ir gyvenimiškų situacijų spektaklį jau galėjo pamatyti Panevėžio pataisos namų nuteistosios ir darbuotojai.

 

Spektaklio režisierius, dailininkas ir sumanytojas nuteistasis Viktoras Vilkauskas, anksčiau laisvėje tokia veikla neužsiimdavo. Jis  pasakojo, kad šių metų liepą žiūrovus sužavėjęs teatrinis bandymas - unikalus, nes tokią linksmą komediją įkalinimo įstaigoje vargu ar bus kas nors pastatęs. Šiaulių izoliatoriuje pagal N. Gogolio pjesę pastatytas spektaklis „Revizorius“ buvo rodytas ne kartą. Nuteistųjų aktorių talentui plojo ne tik likimo broliai, bet ir įstaigos darbuotojai, įvairių valstybės institucijų atstovai. Norinčiųjų pamatyti spektaklį buvo tiek, kad teko organizuoti net keletą pasirodymų.

 

Pasiruošti gastrolėms užtruko, nes teko spektaklį adaptuoti kelionėms po Lietuvą. Nuteistasis režisierius koregavo scenarijų, sumažino aktorių trupę, perdarė stacionaras dekoracijas į kompaktiškesnes, kad kelionėse neužimtų daug vietos. Teatrui visą laisvalaikį skiriantis režisierius ir aktoriai tikino, kad spektaklis dėl sumažėjusio sąstato netapo prastesnis.

 

„Atvirkščiai, po peržiūrų Šiaulių tardymo izoliatoriuje pamatėme, ką vertėtų daryti kitaip ir padarėme. Spektaklis tapo dinamiškesnis, gyvesnis. Žinodami, kad jį rodysime labai moteriškai auditorijai Panevėžio pataisos namuose, įterpėme subtilių akcentų, kad dar labiau sužavėtų žiūrovus“, - apie pasiruošimą svarbiai gastrolių dienai pasakojo režisieriumi tapęs Viktoras.

 

Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų spektaklio pažiūrėti pilnutėlė Panevėžio pataisos namų salė. Į teatrą moterys rinkosi pasipuošusios, buvo akivaizdu, kad proga joms – svarbi ir neeilinė.  Savo susižavėjimą spektakliu žiūrovės reiškė nuoširdžiu juoku, garsiais plojimais, negailėjo gražių žodžių aktorių gebėjimams persikūnyti į pjesės personažus, meniškoms dekoracijoms, nuostabą joms kėlė ir itin teatrališki aktorių kostiumai.

 

Pjesė „Revizorius“ – ne vienintelė nuteistųjų teatro trupės repertuare.  Įkalinti aktoriai intensyviai ruošiasi, repetuoja ir ketina parodyti daugiau savo pasirodymų.


 

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 18 d. 12:08