Naujienos

Nuteistųjų tapybos paroda – tarsi tiltas į mūsų širdis

Spalio 6 d. Kauno sobore (Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje) atidaryta nepilnamečių nuteistųjų ir suimtųjų tapybos parodos „Nupiešk Dievą, kuris yra šviesa, laisvė ir meilė“. Paroda vyks iki lapkričio 7 d. Kviečiame apsilankyti!

Kauno tardymo izoliatoriuje su nepilnamečiais nuteistaisiais ir suimtaisiais 2020  birželio–rugsėjo mėn. vyko sielovados-tapybos projektas „Nupiešk Dievą, kuris yra šviesa, laisvė, meilė“. Projekto metu 19 vaikinų nutapė po paveikslą religine tema. Tai šviesos ir vilties vaikinų sielose paroda. Jos tikslas – užkalbinti visuomene, pakviesti savanoriauti, bendromis pastangomis siekti, kad nuteisti žmonės galėtų gauti daugiau asmeninio dėmesio, pasitikėjimo, išbandyti naujus dalykus, atrastų savo geriausiąją pusę, norą keistis ir kurti gražesnį gyvenimą.

Atidarymo šventėje, kurią organizavo šio projekto kuratorė Kauno tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistė Fausta Palaimaitė, išgirdome jaunuolių, tapiusių paveikslus, patirtį, savo išgyvenimais dalijosi savanoriai, lankantys nuteistus jaunuolius.

Paulina Nešukaitytė, Rumšiškių gimnazijos mokytoja, organizavusi jau ne vieną sielovados renginį, į kurį noriai važiuoja gimnazistai, pasakojo, kaip jai pabuvus kartu su jaunuoliais neišvengiamai sugrįžta dėkingumas už tai, kokia ji laiminga, turtinga (juk turi laisvę, darbą, sveikatą!), o gyvenimas yra toks gražus, jog juo norisi dalintis ir su nuteistaisiais bent trumpomis savanorystės valandomis.

Mokytoja Danutė Pudžiuvelienė iš Vilniaus, kuri jau keletą metų savanoriauja sielovadoje, pasidalino savo skaudžia patirtimi ir liudijo, kaip Dievo meilė gydo, grąžina norą gyventi, kurti. Ji tai patiria prisiliečiant prie nuteistųjų širdies žaizdų.

Vadybininkas Andrius Buteikis, vedantis nepilnamečiams motyvacinius susitikimus, nori perteikti žinią jaunimui, kad jie savo gyvenime gali pasiekti tiek pat, kiek bet kuris kitas žmogus, o jėgų geriems tikslams pasiekti galima pasisemti iš Dievo.

Renginį dainomis papuošė taip pat nuteistus jaunuolius lankiusi ir į savo organizuotą stovyklą paviešėti priėmusi mokytoja Inga Petrikonienė, kuri atvyko su Jonavos Jeronimo Ralio moksleiviais ir mokytoja Rasa.

Šventės pabaigoje Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas Šarauskas įteikė projekto kuratorei ir šio renginio organizatorei Faustai Palaimaitei Kalėjimų departamento direktoriaus padėką už pasiaukojamą ir nuoširdų darbą su nuteistaisiais. „Mums didelė vertybė savo sistemoje turėti tokių iniciatyvių, nuoširdžių ir savo darbui bei idėjoms atsidavusių žmonių, kurių pavyzdys įkvepia ir mus pačius, ir nuteistuosius keistis, ieškoti gyvenime gražių ir teigiamų dalykų, tobulėti. Faustos skleidžiama šviesa uždega globojamų jaunuolių širdyse viltį ir tikėjimą,“ – kalbėjo pavaduotojas G. Šarauskas.

Jaukus, nuoširdus ir atviras vakaras sujaudino ne vieną parodos atidarymo dalyvį, leido bent maža dalimi pajusti, ką reiškia būti pasmerktam, atstumtam, vienišam. Ir galbūt suprasti, kad kiekvienas žmogus turi turėti antrą šansą, galimybę keistis. Savo jausmus ir palinkėjimus apsilankiusieji galėjo išlieti laiškuose, kuriuos Fausta perduos jaunuoliams.

Laiškus nuteistiesiems jaunuoliams galės parašyti visi, apsilankiusieji parodoje. Kviečiame tai padaryti ir suteikti jiems tikėjimo savimi ir gyvenimu.

Faustos mintys: „Nors renginyje buvo labai pakili nuotaika, tačiau nereikėtų idealizuoti tų vaikinų. Jie tikrai gerai moka keiktis, daugelis yra priklausomi nuo narkotinių medžiagų, alkoholio, įgudę vogti, moka muštis, mėgsta piešti ant miesto sienų, deja, ne Dievą. Ši tamsioji asmenybės pusė labai veikli. Tačiau jie tokie tapo, daugelis jų yra patyrę labai daug apleistumo ir smurto. Jiems nepadeda gailestis ir užuojauta. Vaikinams reikia žvilgsnio ir elgesio, kuris jiems parodytų, kad jie yra normalūs, reikalingi, daug ką gali, moka padaryti, sukurti. Vaikinų viltį, pozityvius asmenybės bruožus gali sustiprinti nuoširdus bendravimas su jais, pozityvūs užimtumai, kuriuose jie turėtų labai susitelkti, išmokti naujų dalykų. Tos akimirkos neužmirštamos, kai po kelių tapybos užsiėmimų beveik visi vaikinai nustebę ir susižavėję žiūrėjo į savo paveikslus ir kartojo, kad jiems pavyko!“

Kviečiame bendruomenes ir organizacijas, kurios yra atviros kalbėtis apie nuteistųjų integravimą į visuomenę, atsivežti šią parodą ir taip prisidėti prie nuteistųjų integracijos ir resocializacijos proceso. Susidomėjusius prašome tartis su projekto koordinatore Fausta Palaimaite tel. 8 662 81 684.

 

Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 8 d. 15:20

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos