Naujienos

Nuteistųjų sąmoningumas ugdomas jogos būrelyje

Joga – tai indų filosofijos mokymas, apimantis įvairius fizinius ir mentalinius pratimus kaip asanos, pranajamos, meditacija. Joga grindžiama idėja, kad su fizinių pratimų ir meditacijos pagalba žmogus gali nuraminti dvasią, pasiekti gilesnę įžvalgą.
Jogos būrelis Pravieniškių pataisos namų Trečiajame sektoriuje veikia jau antrus metus. Jo veikla orientuota į nuteistųjų geros savijautos bei sąmoningumo ugdymą. Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį vykstančių užsiėmimų, kuriuos veda vienas iš nuteistųjų, metu, nuteistieji praktikuoja įvairius jogos pratimus.
2019 m. rugpjūčio 10 d. vykusio renginio metu jogos būrelio nariai išbandė naują meditacijos praktiką – Kundalini meditaciją. Ši meditacija – tai gyvybinės energijos pakėlimas į aukštesniuosius sąmonės centrus. Iš daugybės meditacijos rūšių ji  yra bene sudėtingiausia.
Būrelio nariai visada džiaugiasi, sulaukdami svečių iš laisvės. Šiais metais Trečiajame sektoriuje jų lankėsi ne vienas. Svečiai ne tik bendrauja su nuteistaisiais, bet ir išmoko naujų praktikų. Nuteistieji yra dėkingi Airidai Kandrošovaitei ir Indrei Radzevičiūtei, kurios pristatė nuteistiesiems Interdance globalaus judėjimo siela teoriją, kartu su jais meditavo bei pravedė paskaitą apie šio judėjimo prasmę. Darius Šarauskas papasakojo nuteistiesiems apie budizmo tikėjimą, kelio į save paiešką bei užsiėmė meditacija pagal Zen metodiką. Savo patirtimi su jogos būrelio nariais dalijosi gydomųjų mankštų ir masažų meistras – Reiki praktikas Ercan Sonmez, o bhakti jogas, vedų psichologas Anantara Das (Algis Razminas) supažindino su Vedų kultūra, jos ideologija.
Jogos praktika gerina bendrą nuteistųjų savijautą, lankstumą, gebėjimą susikoncentruoti, ugdo valios stiprybę. Naudojama sąmoningo kvėpavimo meditacija padeda harmonizuoti kūne vykstančius gyvybinius procesus, mažiną įtampą bei nuramina protą ir mintis. Būrelio veikla nuteistiesiems suteikia vilties ir pasitikėjimo savo jėgomis, motyvuoja siekti teigiamų pokyčių savo gyvenime.

Informacija atnaujinta 2019 m. rugpjūčio 13 d. 16:22

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos