Naujienos

Nuteistojo rankų darbo bažnyčios maketas pelnė tarptautinį apdovanojimą

Šią savaitę į Šiaulių tardymo izoliatorių atskriejo džiugi žinia iš Lenkijoje vykusios tarptautinės nuteistųjų kūrybos parodos: izoliatoriuje kalinčio Andriaus darbas užsienio dalyvių grupėje įvertintas dovana ir padėka.

 

Ūkio aptarnavimo būryje dirbantis nuteistasis į parodą išsiuntė įspūdingą, kone metro aukščio paties rankomis padarytą medinės bažnyčios maketą. Tai, kad kūrinys atsidūrė parodos geriausiųjų darbų kataloge ir buvo apdovanotas, nustebino ir patį jo autorių. „Nesitikėjau, bet labai smagu, kad esu įvertintas“, - sakė Andrius. Vyriškis pasakojo, kad pirmąjį koplyčios maketą sumeistravo dar besimokydamas vidurinėje mokykloje. Andrius – tikrintis, puikiai pamena, kaip būdamas vaikas į bažnyčią keliaudavo su močiute.

 

„Man patinka gamint iš medžio, esu padaręs daugybę namukų-taupyklių, tačiau bažnyčios maketas – ypatingas“, - pasakojo kūrinio autorius. Šiam darbui tris mėnesius jis skyrė savo laisvalaikį ir savaitgalius. Bažnyčios viduje – altorius, suolai, sakykla, net Kristaus kelio stotys. Šventovėje jaukiai dega šviesa, kuri užgęsta uždarius bažnyčios duris. Bažnyčios išorėje – Kristaus paveikslai. „Vieną paveikslėlį padovanojo mus aplankantieji savanoriai, o kitą iš išprašiau iš kolegos. Bažnyčios varpą nuliejo vienas nuteistasis. Galima sakyt, kad ir kolegų indėlis yra“, - apie kūrybos procesą kalbėjo Andrius.

 

Tobulų simetriškų formų kūrinį nuteistasis pastatė be jokių brėžinių, kaip jis pats sako „iš akies“. Paklaustas, gal projektudamas stengėsi padaryti konkrečios kažkur esančios bažnyčios maketą, Andrius pripažino, kad jo bažnyčia bene labiausiai panaši į Kelmėje esančią šventovę.

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 15 d. 13:59

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?