Naujienos

Nuteistieji nuotoliniu būdu susitiko su pastoriumi

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmojo sektoriaus nuteistieji per vaizdo konferencijų platformą „ZOOM“ susitiko su baptistų kapelionu Kęstučiu Kulakausku.

Ne karantino metu nuteistuosius pastorius lankydavo Pirmojo sektoriaus koplytėlėje. Šiuo metu bendravimas persikėlė į internetinę erdvę. Pirmasis susitikimas su nuteistaisiais įvyko prieš savaitę. Ir pavyko - nuteistieji su pastoriumi turėjo galimybę pabendrauti tiesiogiai, dalinosi savo mintimis. Susitikimo metu kapelionas K. Kulakauskas į bendrą konferenciją pakvietė prisijungti svečią iš Baltarusijos Aleksandrą bei pastorių Tomą Bartkų.

Svečias iš Baltarusijos nuteistiesiems papasakojo savo nelinksmą gyvenimo istoriją ir kelią į atsivertimą ir tikėjimą Dievu. Prieš daugelį metų Aleksandras buvo nuteistas ilgiems metams ypatingo režimo kolonijoje ir prarado praktiškai viską. Jo gyvenimą pasiglemžė visiška tuštuma. „O kas toliau?“ – tada jis daug kartų klausė savęs – „Kas?“. Tačiau, pasak jo, jokio atsakymo nebuvo - jį surado tik atradęs tikėjimą. Šiandien jis jau 24 metai tvirtame tikėjimo kelyje, bendradarbiauja su bažnyčiomis, lanko nuteistuosius, palaiko tuos, kuriems reikalinga pagalba. Aleksandras savo istoriją iliustravo jautriomis rusiškomis dainomis ir romansais, bendravo su nuteistaisiais, atsakinėjo į jų užduotus klausimus. Nors nuteistieji varžėsi atvirai kalbėti, tačiau susitikimas buvo šiltas, jaukus, draugiškas ir prabėgo kaip viena akimirka.

Susitikimo pabaigoje susirinkusieji visai nenorėjo atsisveikinti. Vaizdo konferencijos popietę vainikavo bendra malda už nuteistuosius, už tai, kad karantinas greičiau baigtųsi ir, kad vėl visi susitikę gyvai, galėtų toliau tęsti tai, ką nutraukė pandemija. Iki karantino pabaigos susitikimai vyks kiekvieną pirmadienį per video „Zoom“ platformą.

Pastorius Kęstutis Kulakauskas yra Lietuvos kalėjimų asociacijos narys. Ši asociacija rūpinasi Evangelijos skleidimu bei yra ordinuota suteikti dvasinę ir moralinę pagalbą nuteistiesiems bei jų šeimos nariams.

Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 13 d. 11:55

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos