Naujienos

Nuteistieji konsultuojami apie socialines paslaugas, kurias gali gauti išėję į laisvę

2023-03-15

Tęsdami ilgalaikį bendradarbiavimą, Kauno arkivyskupijos Caritas ir Kauno miesto Socialinių paslaugų centras Pravieniškių 1-ajame kalėjime atliekantiems laisvės atėmimo bausmę nuteistiesiems pravedė grupinį užsiėmimą „Asmens stiprybės“.

 

Kauno arkivyskupijos Caritui įgyvendinant projektą „5PN: Paleidimui paruošiamos paslaugos pataisos ir pusiaukelės namuose” socialinė darbuotoja Akvilė Račickaitė į vedamų užsiėmimų ciklą pakvietė Kauno Socialinių paslaugų centro laikino apgyvendinimo skyriaus socialinę darbuotoją Airą Žurauskienę, kuri yra Kolpingo kolegijos lektorė.

 

Užsiėmimo metu nuteistieji buvo konsultuojami ir supažindinti su nakvynės ir laikino apgyvendinimo nakvynės namuose teikiamomis paslaugomis, iššūkiais ir probleminėmis situacijomis, asmeniui grįžus iš įkalinimo įstaigų bei integruojantis į visuomenę.

 

Socialinio darbo praktikoje yra taikomas paslaugų gavėjo stiprybes pabrėžiantis socialinio darbo modelis, sukurtas JAV. Stiprybių modelis akcentuoja paslaugų gavėjo situacijos ir vidinių galių pažinimą, dialogo ir bendradarbiavimo svarbą tiek bendruomenėje, tiek tarp darbuotojo ir paslaugų gavėjo.

 

Nuteistiesiems buvo pateikta praktinė užduotis - susipažinti su M. Seligman universalių asmens bruožų ir savybių sąrašu ir atpažinti tuos pageidautinus bruožus, kurie padeda išgyventi jiems sudėtingas situacijas, stresą ir apibrėžti aplinkos išteklius kaip stiprybes. Užsiėmimo metu nuteistieji schemomis pavaizdavo tai, kas jiems teikia emocinį ar dvasinį palaikymą, kuo remiasi sunkumų metu ir naudoja savo kasdieniniame gyvenime. Susitikimo metu buvo pravestas kūrybinis užsiėmimas „Grupės piešinys". Taip pat atsakyta į nuteistiesiems iškilusius klausimus, suteikta informacija apie socialines paslaugas atlikusiems laisvės atėmimo bausmes.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 15 d. 17:09