Naujienos

Nuteistasis žalojo save ir priešinosi įstaigos pareigūnams

2019 m. sausio 7 d. apie 1.35 val. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje (toliau-įstaiga) 3-io sektoriaus Apsaugos ir priežiūros skyriaus (toliau-APS) specialistas būrio patalpose pastebėjo agresyviai nusiteikusį nuteistąjį, kuris žalojo save smeigdamas tušinuką sau į ausį.

Apie įvykį buvo skubiai informuoti kiti pareigūnai, apie 1.40 val., atidarius patalpos duris, nuteistasis nevykdė nurodymų nusiraminti, pradėjo mosuoti rankomis, kuriose laikė skutimosi peiliuką, liepė pareigūnams išeiti, grasino išsidurti sau akį. Pareigūnai nuteistajam davė nurodymą nusiraminti, tačiau jis nurodymo nevykdė, pareiškė nesiruošiantis nusiraminti ir jeigu kas nors užeis į patalpas, bus žalojami taip pat.

Tuomet pareigūnai nuteistąjį perspėjo, kad jeigu jis ir toliau nevykdys teisėtų reikalavimų, elgsis agresyviai prieš jį bus panaudota fizinė prievarta, tačiau pastarasis perspėjimus ignoravo, toliau elgėsi agresyviai.  Pareigūnai priėjo arčiau prie minėto nuteistojo ir bandė suimti jį už rankų, tačiau nuteistasis smogė kumščiu į veidą vienam iš pareigūnų. Nors pareigūnas sugriebė jo kairę ranką, tačiau nuteistasis smogė kita ranka šalia buvusiam ir bandančiam suimti jo ranką kitam specialistui. Pareigūnai, panaudoję kovinius imtynių veiksmus, nuteistąjį pargriovė ant žemės, atėmė skustuvą ir uždėjo antrankius.

Dėl šio įvykio pradėtas tarnybinis patikrinimas, kurio metu, bus įvertintos nuteistojo elgesio priežastys bei pareigūnų veiksmų teisėtumas ir tikslingumas.

Informacija atnaujinta 2019 m. sausio 8 d. 13:51

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos