Naujienos

Norvegų partnerių mokymai: kaip dirbti su aukštos nusikalstamo elgesio rizikos nuteistaisiais

2021-12-09

Gruodžio 6-8 d. vyko mokymai įkalinimo įstaigų ir Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojams, kaip dirbti su aukštos nusikalstamo elgesio rizikos nuteistaisiais ir paruošti šiuos asmenis lygtiniam paleidimui.

Šie mokymai yra Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamo projekto „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“ dalis.

Mokymų metu ekspertai iš Norvegijos pristatė pagrindinius darbo principus ir dalijosi savo žiniomis apie intensyvų darbą su plačią kriminalinę istoriją turinčiais nuteistaisiais, šių asmenų rengimą lygtiniam paleidimui.

Remiantis Norvegijos Karalystės praktika, intensyvus darbas su aukštos rizikos asmeniu numato glaudų bendradarbiavimą tarp įkalinimo įstaigų ir probacijos tarnybų specialistų. Intensyviai lygtiniam paleidimui ruošiami asmenys turėtų būti apgyvendinami atskiroje įkalinimo įstaigos dalyje, kontaktas su priežiūrą vykdysiančiu probacijos pareigūnų turi būti užmezgamas asmeniui dar esant pataisos namuose, o ryšys su įkalinimo įstaigos specialistu palaikomas ir išėjus į laisvę.

Tikimasi, kad užsienio partnerių patirtis ir įžvalgos padės tobulinti parengiamąjį darbą su lygtinio paleidimo siekiančiais nuteistaisiais, o lygtinai paleidžiamiems nuteistiesiems bus lengviau integruotis į visuomenę ir susidoroti su laisvėje laukiančiais iššūkiais.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 9 d. 10:40