Naujienos

Naujos kompetencijos, tikimasi, padės dirbti su linkusiais pakartotinai nusikalsti asmenimis

2022-06-16

„Kiekvieną kartą padėdamas kam nors atsistoti, tu padedi žmonijai pakilti“ – ši citata bene geriausiai apibūdina įkalinimo įstaigose ir probacijos tarnybose dirbančių resocializacijos specialistų darbą ir jo prasmę. Birželio 10 d. Kalėjimų departamento Mokymo centre bausmių vykdymo sistemos darbuotojų grupė sėkmingai baigė naujos intervencinės priemonės, skirtos darbui su aukštos nusikalstamo elgesio rizikos asmenimis, taikymo mokymus.

Darbo su aukštos nusikalstamo elgesio rizikos lygtinai paleidžiamais asmenims taisyklių rinkinys taps nauju bausmių vykdymo sistemos įrankiu, padėsiančiu palaipsniui integruoti į visuomenę ypatingo specialistų dėmesio reikalaujančius nuteistuosius. Šios priemonės taikymas numato ne tik intensyvų socialinį darbą su nuteistu asmeniu, bet ir glaudų įkalinimo įstaigų ir Lietuvos probacijos tarnybos bendradarbiavimą, lydint nuteistuosius pozityvių pokyčių keliu.

Naujos intervencinės priemonės taikymo mokymai buvo organizuojami įgyvendinant 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“. Mokymus vedė ir savo patirtimi jų metu dalijosi iš Norvegijos Karalystės atvykę ekspertai – Maren Riis ir Stig Solheim.

Glaudus ilgametis bendradarbiavimas su Norvegijos Karalystės bausmių vykdymo sistemos ekspertais padeda perimti gerąją šios šalies praktiką bei taikyti efektyvesnius nuteistųjų elgesio korekcijos metodus. 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 16 d. 15:53