Naujienos

Mokymo centro kursantų mintys, kaip ir kodėl jie pasirinko pataisos pareigūno profesiją

Tarnaudami visuomenei ir jos saugumui, užtikrindami atsakingą laisvės atėmimo vietose esančių žmonių priežiūrą, resocializaciją, padėdami jiems ruoštis naujam gyvenimui, pataisos pareigūnai atlieka ypatingą misiją. Nuo ko prasideda pareigūno kelias? Dalijamės Kalėjimų departamento Mokymo centro profesinio mokymo V laidos kursantų mintimis kaip ir kodėl jie pasirinko pareigūno profesiją.

 

„Apie pareigūno profesiją pirmiausia sužinojau iš šeimos narių, nes mano tėtis bei brolis yra pareigūnai. Pareigūno profesinį kelią, dar 1991 m., pasirinko mano tėtis, o užaugęs, jo pavyzdžiu pasekė mano brolis, o dabar aš - jauniausia savo šeimoje. Kas įtakojo šį mano sprendimą? Daug faktorių, tačiau svarbiausias jų - nuo mažumės matytas tėčio ir brolio rodytas pavyzdys. Mama pasakojo, kad kai buvau mažytė, visada sakydavau, jog užaugus būsiu pareigūnė, tačiau kai augau, mano nuomonė dėl savo ateities labai dažnai keisdavosi, tačiau vis pajuokaudavau, jos seksiu tėčio pėdomis ir tapsiu pataisos pareigūne“.

 

„Pareigūno profesiją pasirinkau, nes ši profesija yra tvirta gerovė. Ši profesija mus moko nepažeidinėti taisyklių, būti sąžiningais ir kilniais su visais žmonėmis. Šią profesiją pasirinkau dar dėl to, kad, mano manymu, baigęs ją, daug ką išmoksiu, pabuvosiu visokiose situacijose, kuriose dar nebuvau savęs išbandęs, o kai žmogus atsiduria tokiose situacijose, jis pradeda augti. Tas augimas yra dar viena priežastis, dėl kurios pasirinkau pareigūno profesiją, kitaip tariant, noriu išnaudoti visą savo potencialą“.

 

„Mano pasirinkimo priežastis yra tai, jog pareigūno profesijoje yra labai daug iššūkių, įvykių, kuriuose reikia peržengti per save, ko realiame gyvenime žmogus gal kartais bijo ar negali. O čia reikia eiti ir daryti. Čia ir dabar. Man patinka ekstremalios, nekasdieninės situacijos. Patinka išbandyti kažką naujo, neįprasto. Manau, kad ši profesija puikiai atspindi tai, ko aš noriu: nauji, neišbandyti dalykai, veiksmai, potyriai.

Žinoma, šis darbas neapsieina be žmonių, kurie yra kitokie nei artimoje aplinkoje, tiek elgesiu, tiek kalbėjimo maniera. Juk be jų nebūtų keistų, ištvermės reikalaujančių situacijų. Tai irgi reikalauja daug kantrybės, mokėjimo sutvardyti ne tik save, bet ir tą asmenį. Manau, jog ši priežastis buvo viena svarbiausių, dėl kurios pasirinkau šią profesiją.

Viską apibendrinant galiu pasakyti, jog šį darbą pasirinkau dėl įdomių ir, mano manymu, svarbių priežasčių, t. y. taisyklių laikymosi ir naujovių, kurios įdomios man, pažinimo ir tobulinimo. Šioje sferoje galėsiu save realizuoti“.

 

„Studijos - neišvengiamas klausimas, su kuriuo susiduria kiekvienas gimnazistas, tačiau aš jau žinojau, kuo noriu būti. Supratau, kad noriu prisidėti prie valstybės tarnautojų. Buvau giliuose apmąstymuose, kur stoti. Nusprendžiau kurį laiką nestudijuoti, o užsidirbti pinigų. Praleidusi ilgą laiką Anglijoje supratau, kad svetur gyventi negalėčiau, nes jaučiu didelę meilę Lietuvai ir noriu dirbti valstybės tarnyboje, kadangi tai man atrodo prasminga, ir kad tai yra mano pašaukimas. Grįžusi iš Anglijos, daug informacijos ieškojau internete, skaičiau apie įvairias profesijas, bet mano dėmesį patraukė kalėjimų prižiūrėtojo darbas“.

 

„Aš visada norėdavau būti pareigūnu, nes matydavau filmuose, kokie jie stiprūs, protingi, pareigingi. Taip pat motyvaciją keldavo giminaičiai, kurie daug metų dirba pareigūnais. Būdavo smagu ir įdomu, klausyti jų pasakojimų apie savo darbą, kaip kalbėdavo apie tai, į kokias situacijas jie patenka. Atėjus laikui rinktis, ko noriu iš gyvenimo, aš supratau, kad pareigūno profesija yra mano pašaukimas, todėl baigęs vidurinę mokyklą, turėjau vieną troškimą - tapti pareigūnu ir, manau, ši mano svajonė po truputį pildosi“.

 

„Viskas prasidėjo nuo to, kad visada žinojau, kuo maždaug norėčiau būti užaugusi. Mokydamasi vidurinėje mokykloje sužinojau apie dėstyti paskaitą atvykstančią pareigūnę. Ji pasakojo apie mokymo įstaigą, ko būtent čia moko, kokios yra mokymosi privilegijos ir ką, pabaigus šiuos mokslus, gali dirbti. Po pareigūnės paskaitos buvau labai susidomėjusi visu mokslu, nes buvau dvyliktokė ir buvo aktualu, kuo būtent užsiimsiu gyvenime. Galvojau, kad mano artimieji nepritars ir sakys, kad tai - nemoteriškas darbas. Buvo tikrai įdomi reakcija į mano užtikrintą sakinį, kad renkuosi pataisos pareigūnės profesiją ir, galbūt, eisiu dirbti į Pravieniškių pataisos namus. Visa šeima palaikė, bet vis dažniau mama paklausdavo, ar tikrai to noriu“.

 

Štai kokios mūsų kursantų mintys! Sparčiai atsinaujinančioje bausmių vykdymo sistemos darbuotojų bendruomenėje visada laukiami sąžiningi, atsakingi, stiprūs žmonės!

Pataisos pareigūnu gali tapti, jeigu esi:

  • nepriekaištingos reputacijos ir lojalus Lietuvos valstybei;
  • ne jaunesnis kaip 18 metų ir turi vidurinį išsilavinimą;
  • tinkamos tarnybai sveikatos būklės (CMEK) ir fizinio pasirengimo.

 

Daugiau informacijos Jums suteiks Kalėjimų departamento Mokymo centro darbuotojai, tel.: (8 5) 271 8518, (8 5) 271 8517.

Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 10 d. 16:36

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos