Naujienos

Marijampolės kalėjimo nuteistieji sugrįžo prie kalėjimo tiekiamo maitinimo

Nuo praeitos savaitės kalėjimo tiekiamo maitinimo atsisakę Lietuvos kalėjimų tarnybos Marijampolės kalėjimo nuteistieji, kalinami iki gyvos galvos, pirmadienį nutraukė šią akciją.

 

Lietuvos kalėjimų tarnyba kartu su Marijampolės kalėjimo vadovais įvertinę nuteistųjų pateiktus prašymus ir surinktą informaciją, iš kurios matyti, kad tai yra kompleksinio pobūdžio klausimas, apimantis ne vien tik nuteistųjų reiškiamas pretenzijas dėl maitinimo kokybės, bet ir dėl nepakankamo jų užimtumo, kitų klausimų, priėmė sprendimą kartu su Teisingumo ministerija inicijuoti teisės aktų peržiūrą, ypatingą dėmesį skiriant nuteistųjų teisės į apsipirkimą įvertinimui. Į diskusiją  taip pat ketinama įtraukti visuose kalėjimuose veikiančias nuteistųjų tarybas.

 

Siekdama užtikrinti tinkamą ir saugų kalėjimo kasdienės veiklos organizavimą ir objektyviai bei ne konflikto keliu spręsti šią situaciją, atsižvelgiant į tam tikras individualias, būtent, Marijampolės kalėjime esančias sąlygas, nuspręsta laikinai, iki sprendimų priėmimo, buvusios nuteistųjų apsipirkimo tvarkos šioje laisvės atėmimo vietos parduotuvėje nekeisti.

 

Informacija atnaujinta 2023 m. rugsėjo 12 d. 13:09