Naujienos

Maldos pusryčiai Prezidentūroje – tarp nuteistųjų nutapytų paveikslų

Tradiciniai Maldos pusryčiai Prezidentūroje šiemet vyko ypatingoje aplinkoje – tarp nepilnamečių nuteistųjų nutapytų darbų. Į Prezidentūrą kartu su garbingais svečiais buvo atvežta ir kone visą Lietuvą – pataisos įstaigas ir miestus, kurios ten yra, ­– apkeliavusi paroda „Nupiešk Dievą, kuris yra šviesa, meilė, laisvė“.

Paroda – tai ne tik įkalintų nepilnamečių tapyti paveikslai, kuriuos kai kurie piešė pirmą kartą paėmę į rankas teptuką. Tai ir jų aprašyti jausmai, kaip jie jautėsi bandydami išreikšti savo būsenas per tapybą, kaip jie jaučiasi apskritai gyvenime.

Maldos pusryčiuose dalyvavę svečiai, taip pat ir Prezidentas G. Nausėda su ponia apžiūrėjo paveikslus, skaitė jų autorių aprašytas istorijas. Prezidentas buvo nustebintas, kad tai – ligi tol nepiešusių žmonių darbai, kad jie taip jautriai ir raiškiai aprašė savo jausmus.

„Didžiuojuosi valstybe, kurioje yra Maldos pusryčiai, ir žinoma, džiaugiuosi vaikais, kurie ne tik pakviesti piešė, bet iš viso – atsiliepė į kvietimą eiti gilesnio žmogiškumo ir tikėjimo keliu“, – sakė Maldos pusryčiuose už vieno stalo su Prezidentu sėdusi ir nuteistųjų darbų parodą pristačiusi Fausta Palaimaitė.

Dabar dirbanti Mokymo centro specialiųjų kompetencijų ugdymo specialiste F. Palaimaitė, prieš metus dirbdama Kauno tardymo izoliatoriuje, paskatino bausmę atliekančius nepilnamečius nupiešti savo mintis, jausmus, kaip jie įsivaizduoja Dievą. Vėliau nutapytų darbų paroda apkeliavo visus Lietuvos pataisos namus, kur Fausta ir pareigūnams, ir nuteistiesiems, taip pat ir tų miestų ar miestelių bendruomenėms pasakojo, kad bet kuriama žmoguje galima rasti gerųjų pusių ir kaip svarbu jas įvertinti, parodyti aplinkiniams. Tai motyvuoja paslydusius žmones keistis, stengtis būti visaverčiais visuomenės nariais. Apie darbą su nuteistais žmonėmis Fausta pasakojo ir susirinkusiems į Maldos pusryčius.

Maldos pusryčių tradicija, kai skirtingų religinių konfesijų, skirtingų partijų atstovai susirenka dvasiškai bendrauti, atsirado XX amžiuje JAV. Nacionalinių maldos pusryčių tradiciją Lietuvoje pradėjo prezidentas Valdas Adamkus 2001 metais. Pernai ją atgaivino G. Nausėda.

Maldos pusryčių Prezidentūroje įrašas: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000187985/nacionaliniai-maldos-pusryciai-prezidenturoje

Informacija atnaujinta 2021 m. lapkričio 26 d. 15:31

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?