Naujienos

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos kursai - Kauno kalėjimo nuteistiesiems

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjime bausmę atliekantiems asmenims organizuoti pirmosios pagalbos kursai, kuriuos vedė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoris Edvinas.

 

Susitikimų metu buvo siekiama nuteistuosius supažindinti su gyvybiškai svarbiais veiksmais, galinčiais išgelbėti žmogui gyvybę: bausmę atliekantys asmenys mokėsi suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju ar sustojus širdžiai, sužinojo, kaip padėti užspringus, kaip atpažinti insulto ar epilepsijos priepuolio ištiktą asmenį, taip pat išgirdo apie vienas iš dažniausiai pasitaikančių traumų šaltuoju sezonu – paslydimus bei kaip jų išvengti ar teikti pirmąją pagalbą žmogui susižeidus.

 

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoris kvietė nuteistuosius pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi teikiant pirmąją pagalbą arba papasakoti apie atvejus, kai patys sulaukė savalaikės pirmosios pagalbos.

 

Dalis nuteistųjų atviravo, kad jiems yra tekę ir net ne kartą susidurti su situacijomis, kai reikėjo gaivinti savo draugus ar pažįstamus, patyrusius traumas, perdozavusius psichiką veikiančiomis medžiagomis ar sustojus širdžiai dėl kitų priežasčių.

 

„Svarbu žinoti, kaip elgtis tokiose situacijose. Man yra tekę gaivinti draugą. Buvo sudėtinga, bet dėl atliktų gaivinimo veiksmų jis atsigavo“, – pasakoja nuteistasis.

 

Pažymėtina, kad ne daugelis nuteistųjų žinojo, kaip taisyklingai elgtis, kai iš nosies bėga kraujas ar žmogų ištinka epilepsijos priepuolis. Vis dar gajūs klaidingi įsitikinimai, kad kraujuojant iš nosies reikia užversti galvą į viršų ar kišti medinį šaukštą tarp dantų epilepsijos ištiktam asmeniui.

 

Susitikimo metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoris Edvinas paneigė visus klaidingus įsitikinimus, aiškiai ir nuosekliai pateikė informaciją, susiejo ją su praktiniais pavyzdžiais, parodė ir leido patiems nuteistiesiems pabandyti taisyklingai atlikti gaivinimo, žaizdos tvarstymo ar pirmosios pagalbos užspringus veiksmus.

 

Socialiai atsakingų organizacijų, įstaigų ir savanorių teikiama pagalba ar informacija nuteistiesiems padeda neprarasti ar įgyti įgūdžių, kurie reikalingi kasdieniame gyvenime. Šių susitikimų su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriu metu įgytos gyvybės gelbėjimui, pilietiškumo ugdymui svarbios žinios.

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2023 m. lapkričio 14 d. 11:42