Naujienos

Lietuvos probacijos tarnyba pradėjo veiklą

Kalėjimų departamentas informuoja, kad Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų probacijos tarnybos nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. sujungtos į naują juridinį asmenį – Lietuvos probacijos tarnybą.

Lietuvos probacijos tarnyboje yra 336 darbuotojai, iš kurių 311 dirba tiesioginiai su priežiūroje esančiais asmenimis.

Lietuvos probacijos tarnybos centrinė būstinė – Panevėžyje, Anykščių g. 4.

Lietuvos probacijos tarnybos direktoriaus pareigas laikinai eina Kalėjimų departamento Resocializacijos ir probacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Burokienė.

Centralizavus apygardų probacijos tarnybas sumažėjo administracijos darbuotojų skaičius, padaugėjo darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su nuteistaisiais, efektyviau teikiama metodinė ir praktinė pagalba, vieningai formuojama teigiama praktika tiek vykdant nuteistųjų priežiūrą, tiek ūkinėje, finansinėje, administravimo srityse.

Sujungus probacijos tarnybas į vieną juridinį asmenį palaipsniui pradedama vykdyti darbuotojų specializacija. Tai leis suteikti nuteistiesiems aukštos kokybės paslaugas – programinį darbą vykdys tik personalo darbuotojai, turintis motyvacijos, kompetencijos ir nuolat keliantis kvalifikaciją. Specializacija mažins pareigūnų darbo krūvį, kadangi šiuo metu jiems tenka ir nuteistųjų priežiūros, ir resocializacijos funkcijų vykdymas.

Pagrindinis probacijos tarnybos uždavinys – padėti teistiems asmenims integruotis į vietos bendruomenę (pvz., susirasti darbą, užsiimti pozityvia veikla), kontroliuoti jų elgesį, padėti jiems keisti savo elgesį bei nenusikalsti, tokiu būdu prisidedant prie vietos bendruomenės saugumo.

Lietuvos probacijos tarnyba planuoja ir vykdo nuteistųjų priežiūrą, kontroliuoja nuteistųjų elgesį ir kaip jie vykdo teismo paskirtus įpareigojimus, teikia pagalbą sprendžiant apgyvendinimo, užimtumo, priklausomybių ir kitas socialines problemas, vykdo elgesio korekcijos programas, bendradarbiauja su valstybės ir savivaldybių institucijomis ir įstaigomis, asociacijomis, religinėmis bendruomenėmis ir bendrijomis, savanoriais, kad užtikrintų veiksmingą prižiūrimųjų resocializaciją, užsiima teisės pažeidimų prevencija, taiko atkuriamojo teisingumo priemones (mediaciją).

Informacija atnaujinta 2018 m. rugsėjo 6 d. 15:55

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos