Naujienos

Kviečiame dalyvauti projekte „Savanoriauk! Padėk keistis“

2019-06-05

Savanorystė įkalinimo įstaigose – visuomenės pagalba nuteistajam grįžti į šeimas ir bendruomenes. Kalėjimų departamentas telkia žmones, norinčius padėti realiems pokyčiams pasiruošusiems nuteistiesiems ir inicijuoja projektą   „Savanoriauk! Padėk keistis“.

 

Įkalinimo įstaigose laisvės laukia daugiau nei 6 tūkst. nuteistųjų. Daugelis jų savo gyvenimo klaidas padarė dėl nemokėjimo suprasti visuomenėje priimtų elgesio taisyklių, matytų blogų pavyzdžių, neigiamos įtakos. Įkalinimo įstaigose nuteistųjų požiūrį į gyvenimą padeda keisti resocializacijos specialistai. Šių, iniciatyvių darbuotojų dėka, įgyvendinamos įvairios elgesio korekcijos programos, organizuojamas pozityvaus laisvalaikio užimtumas. Pareigūnams padeda savanoriai, nevyriausybinės organizacijos, kurių pagalba ruošiant nuteistąjį laisvei yra itin svarbi.

 

Daugiau nei 70 savanorių jau dabar padeda nuteistiesiems: įstaigose jie veda kompiuterinio raštingumo, literatūros terapijos, sveikos gyvensenos užsiėmimus, moko užsienio kalbų, organizuoja seminarus apie dvasingumą, priklausomybių prevenciją, inicijuoja sportinius, kūrybiškumą skatinančius renginius. Savanorių sėkmės istorijos, patarimai bei patirtys turį teigiamą poveikį bausmę atliekantiems ir izoliuotai nuo bendruomenės gyvenantiems nuteistiesiems.

 

Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas kviečia visus, norinčius ir galinčius bent valandą per mėnesį skirti geriems darbams ir savanoriaujant padėti nuteistiesiems: „Įkalinimo įstaigose yra įvairiausių žmonių: vieni jų atsisako eiti pokyčių keliu, kiti išgyvena dėl savo klaidų, permąsto gyvenimą ir yra atviri pozityvioms veikloms. Tokiems žmonėms ištiesta pagalbos ranka, padrąsinantis žodis, nauji įgūdžiai savirealizacijoje yra tikras žmogiškumo pavyzdys“, - įsitikinęs vadovas.

 

Savanorių pagalba labai reikalinga padedant ugdyti nuteistųjų bendravimo įgūdžius, padėti naujai pažvelgti į tėvystę, motinystę, šeimą, bendruomenę. Jeigu turite idėjų dėl pozityvaus laisvalaikio renginių, galite pasidalyti savo įgūdžiais kultūros, meno, sporto srityse – laukiame Jūsų!

Visus, kurie norėtų dalyvauti projekte „Savanoriauk! Padėk keistis“, kviečiame registruotis (registracija pagal miestus yra rekomendacinio pobūdžio – galite savanoriauti bet kurioje įkalinimo įstaigoje):

 

Alytaus miesto ir rajono gyventojai kviečiami registruotis el.p.: dalia.kurseviciene@apn.lt

Vilniaus miesto ir rajono gyventojai kviečiami registruotis el.p.: jolanta.zyma@vilniauspn.lt (Lukiškių skg.) bei el. p.: srs@vilniauspn.lt (Rasų g.)

Kauno miesto ir rajono gyventojai kviečiami registruotis el. p.: almantas.atkocaitis@nti-pn.lt (Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius - pataisos namai) arba el. p.: gitana.zaikauskiene@kaunoti.lt (Kauno tardymo izoliatorius).

Kaišiadorių miesto ir rajono gyventojai, kviečiami registruotis el. p.:   daiva.ciurinskiene@pravienpn-ak.lt (Pirmasis sektorius);

gintare.matulionyte@pravienpn-ak.lt (Antrasis sektorius);

inga.vaiksniene@pravienpn-ak.lt (Trečiasis sektorius).

Norinčius savanoriauti Laisvės atėmimo vietų ligoninėje (Pravieniškėse) kviečiame registruotis el. p.: alina.girtaviciene@lavl.lt

Marijampolės miesto ir rajono gyventojai kviečiami registruotis el.p.: soc.reab@gmail.com

Panevėžio miesto ir rajono gyventojai, kviečiami registruotis el.p.: ausra.janeviciene@paneveziopnt.lt

Šiaulių miesto ir rajono gyventojai kviečiami registruotis el.p.: paulius.zvaliauskas@siauliuti.lt

 

Visuomenės pagalba nuteistajam, norinčiam keistis ir sugrįžti į visavertį gyvenimą yra neįkainojama. Geri darbai visada turi prasmę. Kviečiame savanorius!

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. birželio 5 d. 16:10
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos