Naujienos

Kauno tardymo izoliatoriuje sukurtas lotosas pateko į rekordų knygą

Įkalintieji Kauno tardymo izoliatoriuje, iš 15 500 sulankstytų detalių sukūrę įspūdingą lotoso žiedą, pateko į Lietuvos rekordų sąrašą.

Kauno tardymo izoliatoriaus suimtieji ir nuteistieji modulinio origami technika sukūrė įspūdingo dydžio – 104 cm skersmens ir 326,57 cm apimties, 10 kilogramų svorio - lotoso žiedą ir tai yra didžiausia gėlė iš popieriaus lankstinių. Noras papuošti kamerą tapo hobiu, o ilgainiui pelnė ir Lietuvos rekordą – taigi, puikiausias įrodymas, jog rekordų galima siekti visur ir visada.

Lotoso žiedą, padedami Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotojų Gitanos ir Indrės, nuo rugsėjo mėnesio kūrė nuteistieji Rimvydas, Igoris, Darius, Tautvydas, Marius ir Robertas. Lankstymui kūrėjai skirdavo apie dvi valandas per savaitę bei šiek tiek laisvalaikiu lankstydavo kameroje. Kad kūrinys taptų prieinamas ir plačiajai visuomenei, Lotosą kūrėjai ketina padovanoti Kauno Botanikos sodui.

Kauno tardymo izoliatoriuje iki šiol yra sukaupta nemaža meninių darbų kolekcija. Vienas pagrindinių rekordinės gėlės kūrėjų – Rimvydas – yra lankstęs povus, nykštukus, skorpionus, žvakes, gėles, vazas, egzotinius paukščius ir netgi gulbę Ukrainai.

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 22 d. 16:13