Naujienos

Kauno kalėjimo darbuotojai lankėsi Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje

Lapkričio 10 d. Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjimo darbuotojams Kauno įgulos kapelionato kapelionas ir Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios rektorius mjr. Tomas Karklys pravedė ekskursiją šventovėje.

 

Darbuotojai buvo supažindinti su šio didingo statinio istoriniu keliu: maldos namai priklausė kelioms skirtingoms religijoms, tarpukariu norėta jį nugriauti kaip rusiško imperializmo palikimą, o antireliginės propagandos laikotarpiu sobore įkurta skulptūros ir vitražo galerija. Pagaliau 1991 m. pastatas buvo grąžintas Kauno arkivyskupijai ir soboras buvo paskirtas Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos reikmėms.

 

Kapelionas T. Karklys papasakojo istorijų, susijusių su bažnyčios veiklos, remonto, jos pasididžiavimo – vargonų – restauravimo darbais. Kapelionas akcentavo, kad maldos namai šiandien pasitarnauja ne tik kariuomenei – čia įkurtos erdvės jaunimui ir mažiausiems bendruomenės nariams, kuriose vyksta edukaciniai užsiėmimai, koncertai, įkurta aklųjų instaliacija, kurią išbandė ir įstaigos darbuotojai.

Informacija atnaujinta 2023 m. lapkričio 14 d. 11:40