Naujienos

Kauno kalėjime nuteistiesiems dalinami atšvaitai

 

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjime pradedama akcija ,,Brangink gyvybę”, kurios metu bus dalinami atšvaitai nuteistiesiems, turintiems teisę be palydos išvykti iš bausmės atlikimo vietos į darbo, mokymosi ar resocializacijos priemonių atlikimo vietą ir trumpalaikių išvykų metu vykstantiems į namus ar pasimatyti su artimaisiais.

 

Atšvaitus kalėjimui padovanojusi AB .,Lietuvos automobilių kelių direkcija” primena, kad einant keliu tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui (lyjant, esant rūkui ar apniukus) visada reikėtų turėti atšvaitą arba kitą šviesą atspindinčią priemonę. Juostiniai atšvaitai tvirtinami ant drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos.

 

Atšvaitai laikomi vienais geriausių ir paprasčiausių būdų užsitikrinti savo saugumą kelyje tamsiuoju paros metu. Teigiama, kad pėsčiųjų ir dviratininkų, naudojančių atšvaitus, matomumas padidėja net tris kartus. Patys atšvaitai savaime nešviečia, tačiau jie atspindi į juos nukreiptą šviesą. Todėl automobilio žibintų šviesa, atspindėta atšvaito, grįžta vairuotojui į akis. Tokia, rodos, paprasta technologija leidžia pastebėti žmogų tamsiu metu ar esant blogam matomumui ir užtikrinti jo saugumą.

 

Būkime saugūs ir saugokime vieni kitus kelyje!

Informacija atnaujinta 2023 m. lapkričio 14 d. 12:04