Naujienos

Kalėjimų departamento pozicija dėl ikiteisminio tyrimo

Atsižvelgdami į internetinėje erdvėje pasirodančią klaidinančio turinio informaciją apie Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kriminalinės žvalgybos valdybos (toliau – Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyba) atliekamą ikiteisminį tyrimą, teikiame informaciją.

Ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. „Piktnaudžiavimas“ 1 dalį ir 300 str. „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“ 1 dalįKalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyboje pradėtas gavus Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos narių (toliau – Profesinė sąjunga) kreipimąsi ir informaciją, kad vienas šios Profesinės sąjungos narių, Vilniaus pataisos namų pareigūnas, galimai nusikalstamai klastoja dokumentus, taip ribodamas kitų narių teisę dalyvauti Profesinės sąjungos veikloje. Šioms aplinkybėms patikrinti š. m. vasario 13 d. vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka ir pradėtas minėtas tyrimas.

Kalėjimų departamentas pažymi, kad nei prieš pradedant šį ikiteisminį tyrimą, nei tiriant šią galimai padarytą nusikalstamą veiką, nebuvo ir nėra atliekami Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatyme numatyti veiksmai. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad atliekamo ikiteisminio tyrimo veiksmai nėra niekaip nukreipti prieš Profesinės sąjungos veiklą, jo metu tiriama tik konkretaus pareigūno, kuris yra Profesinės sąjungos narys, galimai padaryta nusikalstama veika.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Artimiausiu metu užbaigus ikiteisminį tyrimą, Kalėjimų departamentas pateiks detalesnę informaciją apie jo metu nustatytas aplinkybes.

Pabrėžiame, kad Kalėjimų departamento vadovybė nuolat deda pastangas konstruktyviam ir tvariam bendradarbiavimui su socialiniais partneriais – profesinėmis sąjungomis. Kalėjimų departamentas, vertindamas socialinio dialogo su profesinėmis sąjungomis svarbą, inicijavo ne vieną susitikimą su bausmių vykdymo sistemos pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų atstovais. Š. m. birželio 18 d. pasirašyta bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinė sutartis, kurioje aptartos ne tik svarbiausios bendradarbiavimo ir tarnybos (darbo) sąlygos, bet ir numatyta profesinės sąjungos teisė gauti visą reikiamą informaciją, dalyvauti sprendžiant visus socialinius, ekonominius ir darbo sąlygų gerinimo klausimus.

Bendromis Kalėjimų departamento ir profesinių sąjungų pastangomis pasiekti rezultatai ir šiuo metu įgyvendinamos iniciatyvos gerinant pareigūnų darbo sąlygas įrodo, kad sėkmingas ir konstruktyvus bendradarbiavimas su pareigūnų bendruomene ir socialiniais partneriais yra būtina sąlyga siekiant modernizuoti ir tobulinti bausmių vykdymo sistemą, didinti visų procesų skaidrumą. Kviečiame ir toliau sėkmingai bendradarbiauti ieškant visiems mums bendrų sprendimų. Užtikriname, kad nė vienas sąžiningai dirbantis pareigūnas ar darbuotojas nebuvo ir nebus persekiojamas.

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 10 d. 10:41

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos