Naujienos

Kalėdų švenčių išvakarėse Prezidentas aplankė įkalintas moteris

Prieš Kalėdų šventes, gruodžio 23 dieną, Panevėžio pataisos namuose lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentas susipažino su suimtųjų ir nuteistųjų buities, sporto sąlygomis, apžiūrėjo nuteistųjų biblioteką, mokymosi klases, bendravo su Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro pataisos namuose atstovais. Šalies vadovas domėjosi nuteistųjų darbo ir mokslo galimybėmis.

Vėliau Prezidentas dalyvavo nuteistųjų Advento popietėje, kurią vedė Kalėjimų departamento Mokymo centro specialiųjų kompetencijų specialistė Fausta Palaimaitė. Valstybės vadovas pasveikino nuteistąsias su šv. Kalėdomis.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo patarėjai susitiko su Panevėžio pataisos namų darbuotojų kolektyvu, Kalėjimų departamento vadovu Virginijumi Kulikausku, aptarė įstaigos veiklos problemas, nuteistųjų resocializacijos situaciją, socialinės reabilitacijos programų stiprinimą, taip pat planuojamas bausmių vykdymo sistemos reorganizacijos gaires.

„Valstybė turi siekti pokyčių bausmių vykdymo politikoje, kurios pagrindine kryptimi turi tapti socialinės reabilitacijos programų stiprinimas, nuteistųjų intensyvus parengimas grįžti į visuomenę ir į ją integruotis. Įgyvendindami bausmių vykdymo politiką, turime siekti ne tik institucinės struktūros pertvarkos, bet ir kultūrinių pokyčių“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, pastaraisiais metais pataisos namuose ir tardymo izoliatoriuose suimtųjų ir nuteistųjų realia laisvės atėmimo bausme skaičius mažėja, tačiau, palyginti su kitų ES valstybių rodikliais, jis lieka gana didelis. Ypatingai aktuali pakartotinio grįžimo į laisvės atėmimo vietą problema, - teigiama LR Prezidento komunikacijos grupės išplatintame pranešime.

Ketvirtadienį Prezidentas taip pat pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo. Vadovaudamasis Konstitucija, Baudžiamuoju kodeksu, suteikė malonę vienam nuteistajam.

Asmeniui paskirta laisvės atėmimo bausmė sumažinta vieneriais metais.

Sprendimas suteikti malonę nuteistajam priimtas atsižvelgiant į tokias aplinkybes kaip visiškas priteistos piniginės žalos atlyginimas nukentėjusiojo šeimai, nuteistojo pensinis amžius, nepriekaištingas elgesys pataisos namuose ir socialinis įsitraukimas į pozityvaus užimtumo programas pataisos įstaigoje, taip pat buvo vertinta, kad asmuo teistas pirmą kartą, nuo pat proceso pradžios nuoširdžiai gailėjosi dėl padarytos nusikalstamos veikos, nuteistojo socialiniai ryšiai itin tvirti, šeimos narys serga sunkia liga.

 

Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 23 d. 15:41

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?