Naujienos

Įstaigoje nuteistiesiems organizuotos paskaitos „Priklausomybė nuo alkoholio”

2019-01-04

Alkoholio vartojimas dažnai yra įvardinamas kaip ne tik rimtas veiksnys, žalojantis asmens sveikatą, sukeliantis asmens socialinio funkcionavimo trikdžių, bet ir rimta problema, apsunkinanti visuomenės egzistavimo procesus, apskritai. Mokslinių tyrimų rezultatai patvirtina, kad priklausomybę turintys nuteistieji dažniau nusikalsta, o jų padaromi nusikaltimai yra sunkesni ir psichiką veikiančių medžiagų vartojimas tik padidina teisės pažeidėjų problemas, susijusias su nusikalstamu elgesiu. Taigi, iškyla poreikis imtis tiek prevencinių, tiek ir intervencinių priemonių įkalinimo įstaigose, siekiant mažinti nuteistųjų alkoholio vartojimo riziką, jiems išėjus iš įkalinimo įstaigos.

2019 m. sausio 2 d. nuteistiesiems, paliktiems Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime atlikti ūkio darbus, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto teisės psichologijos magistro studijų studentė Viktorija Mikalauskienė vedė paskaitas „Priklausomybė nuo alkoholio”. Paskaitų metu dėmesys atkreiptas į alkoholio vartojimo priežastis, neigiamas pasekmes bei įvairias psichologines teorijas, aiškinančias priklausomybės formavimosi mechanizmus. Taip pat akcentuota kiekvieno asmens vidinė iniciatyva spręsti vartojimo problemas ir galimybės gydytis nuo priklausomybės.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-bendruomenė bendruomenė džiaugiasi, kad į nuteistųjų resocializacijos procesą įsitraukia ir visuomenės nariai, kurie dalinasi savo žiniomis ir patirtimi bei įžvalgomis, padėdami sukurti didesnes nuteistųjų kriminalinio elgesio rizikos valdymo galimybes.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. sausio 4 d. 15:10
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos