Naujienos

Į Kauno tardymo izoliatorių atvykusiam areštantui nustatytas koronavirusas

Informuojame, kad šiandien Kauno tardymo izoliatoriuje (Technikos g. 34) laikomam areštantui patvirtintas koronavirusas. Tai pirmas atvejis bausmių vykdymo sistemoje, kai bausmių atlikimo įstaigoje laikomam asmeniui nustatytas šis virusas.

Nepilnametis asmuo atlikti arešto į Kauno tardymo izoliatorių atvyko rugsėjo 10 d. Pagal galiojančias tvarkas buvo izoliuotas, testuotas dėl COVID-19, kontaktų su kitais nuteistaisiais ir suimtaisiais neturėjo. Koronaviruso simptomų asmuo neturi iki šiol.

Informacija apie atvejį perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, o patalpos, kuriose lankėsi susirgęs asmuo, dezinfekuotos.

Nustatyta, kad su areštantu kontaktų turėjo 4 pareigūnai. Jie nuo šiandien saviizoliacijoje.

Iki šios dienos bausmių vykdymo sistemoje nebuvo nustatyta nė vieno COVID -19 atvejo bausmę atliekantiems asmenims. Darbuotojams buvo patvirtinti 4 atvejai, bet jie tiesioginio kontakto su nuteistaisiais ir suimtaisiais neturėjo. Iš viso bausmių vykdymo sistemoje atlikta beveik 2 tūkst. COVID-19 testų bausmės atlikimo įstaigose laikomiems asmenims ir daugiau nei 3 tūkst. darbuotojams.

Kalėjimų departamento vadovybė deda visas pastangas, kad koronaviruso infekcija neišplistų po bausmių atlikimo vietų įstaigas, prašo darbuotojų ir įstaigose besilankančių asmenų laikytis privalomų teisės aktų ir rekomendacijų reikalavimų.

Darbas bausmių vykdymo sistemoje ekstremalios situacijos metu organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais ir rekomendacijomis, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2020 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. V-167 patvirtintomis Rekomendacijomis Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžioms įstaigoms, užtikrinant sklandžią šių įstaigų veiklą valstybės lygio ekstremalios situacijos, paskelbtos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152, metu bei Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) sprendimais.

Kalėjimų departamento vadovybė taip pat prašo visų asmenų, turinčių kontaktų su bausmių vykdymo sistemoje dirbančiais ir įstaigose laikomais asmenimis, laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis fizinio atstumo ir kt. Turėjusiems kontaktą su sergančiaisiais – nuolat stebėti savo sveikatos būklę. Pajutus galimai COVID-19 ligos požymius (sukarščiavus, kosėjant, sunkiau kvėpuojant, praradus uoslę) nedelsiant skambinti savo šeimos gydytojui arba Koronos karštąja linija 1808.

Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 17 d. 15:48

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos