Kontaktai

L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius

Tel. (8 5) 271 9003

El.p. info@kalejimai.lt

Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Virginija Vervečkaitė

tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt

Budėtojų kontaktai:
tel. (8  5) 271 9051 

 
 

Naujienos

Delegacija iš Norvegijos domėjosi TOG skyriumi ir pareigūnų profesinių sąjungų veikla

2023-02-02

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ajame ir 2-ajame kalėjimuose lankėsi Norvegijos delegacija, kurios daugumą sudarė pataisos sistemoje dirbantys arba ją atstovaujantys Norvegijos pareigūnų profesinių sąjungų vadovai ir nariai, kurie domėjosi Lietuvos bausmių vykdymo sistemos ypatumais bei profesinių sąjungų veikla.

 

Svečiai vizitą Pravieniškėse pradėjo apsilankymu pernai gruodį pagal Norvegijos sukurtą programą atidarytame TOG skyriuje, kur dirbama su linkusiais pakartotinai nusikalsti asmenimis. Toks skyrius kol kas vienintelis laisvės atėmimo vietose ir yra svarbus postūmis bausmių vykdymo sistemoje, padedantis linkusiems nusikalsti asmenims grįžti į visuomenę. Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Dinaminio saugumo ir TOG padalinio koordinatorius Karolis Poderis pristatė skyriaus veiklą, kasdienius iššūkius ir pasiekimus, čia bausmę atliekančių nuteistųjų ir darbuotojų kasdienybę ir santykį. Savo įžvalgomis taip pat pasidalino TOG skyriuje pagal mainų programą dalyvavę Norvegijos pataisos sistemos darbuotojai Maren Riis, Stig Solheim ir Samantha Crichton. Į diskusiją apie skyriaus veiklos gerinimą aktyviai įsitraukė ir ten dirbantys pareigūnai.

 

„Mums buvo labai malonu pamatyti, kaip TOG įkurtas ir kaip jis veikia dabar. Išties buvome sužavėti tuo, ką pamatėme šiandien. Manome, kad jums jau pavyko įgyvendinti nemažai dalykų. Žinoma, šį modelį pritaikėte atsižvelgę į savo sąlygas, bet buvo išlaikyta pagrindinė TOG koncepcijos idėja“, - sakė delegacijos vadovė Norvegijos pataisos tarnybų direktorato Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji patarėja Torunn Hasler.

 

Norvegijos delegacija taip pat susitiko su Lietuvos teisėsaugos pareigūnus ginančių profesinių sąjungų atstovais.Svečiams buvo pristatyta profsąjungų veikla ir problematika. Per susitikimą kolegos iš Norvegijos domėjosi pareigūnų darbo sąlygomis, pabrėžė socialinio dialogo, derybų, kolektyvinių susitarimų svarbą.

 

„Džiaugiamės vis stiprėjančiais ryšiais su Norvegijos pataisos sistemos profesinių sąjungų atstovais. Vis tik Lietuvoje vis dar susiduriame su nemažai iššūkių, su kuriais Norvegijoje jau žinoma kaip tvarkytis. Tai – puikus pavyzdys, iš kurio verta mokytis. Turiu galvoje ne vien dėl to, kokia pataisos sistema suformuota, bet ir kaip gerai joje veikia socialinis dialogas, galintis sušvelninti nesutarimus ar nuomonių skirtumus tarp darbuotojų ir darbdavių“, – sakė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

 

Vykęs vizitas surengtas pagal Lietuvos kalėjimų tarnybos įgyvendinamos 2014-2021 m. Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamos programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“. Šis susitikimas jau antrasis. Pirmasis įvyko Norvegijoje, kai Kalėjimų tarnybos ir profesinių sąjungų delegatai viešėjo Norvegijoje – Kongsvingeryje bei Lilestrome, kur geriau susipažino su Norvegijos patirtimi. Panašius gerosios praktikos mainų vizitus numatoma rengti ir ateityje.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 9 d. 12:42