Naujienos

Dėl atliekamų patikrinimų ir pareigūnų nušalinimo

Informuojame, kad š. m. rugsėjo 10 d. Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pradėtas tarnybinis patikrinimas ir sudaryta komisija Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnų (valstybės tarnautojų ir darbuotojų) galimiems tarnybiniams nusižengimams ištirti.

Tarnybinis patikrinimas pradėtas įtariant, kad LAVL pareigūnai galimai netinkamai atliko tarnybines pareigas, dėl to minėtoje įstaigoje nebuvo tinkamai užtikrintas darbo organizavimas, koordinavimas ir kontrolė.

Vadovaujantis Vidaus tarnybos statuto 45 str. nuostatomis, įvertinus galimus sisteminius ir šiurkščius pažeidimus, šiandien, rusėjo 11 d., laikinai nuo pareigų nušalinti: Laisvės atėmimo vietų ligoninės (toliau – LAVL) direktorius Ramūnas Šilobritas, direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas, Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis.

Kalėjimų departamento direktoriaus sprendimu, laikinai įstaigai vadovauti pavesta Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkei Jurgai Mickienei.

Taip pat informuojame, kad rugsėjo 9 d. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įvykių LAVL pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 dalį „Piktnaudžiavimas“, 229 str. „Tarnybos pareigų neatlikimas“, 260 str. 1 dalį „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“. Ikiteisminam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Primename, kad dėl šios įstaigos pareigūnų veiksmų, susijusių su rugpjūčio 30 d. įvykusiu nuteistojo Jevgenijaus Sotikovo pabėgimu, Kalėjimų departamente taip pat atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Kalėjimų departamento vadovybė akcentuoja, kad bausmių vykdymo sistemos darbuotojams keliami aukšti elgesio standartai, į kiekvieną atvejį dėl netinkamo pareigų atlikimo ar kito darbo drausmės pažeidimo bus reaguojama principingai.

Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 11 d. 11:00

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos