Naujienos

Bausmių vykdymo sistemos pareigūnams keliami aukšti elgesio standartai

2019-03-14

2019-03-13 Kalėjimų departamento Imuniteto skyrius baigė tarnybinį patikrinimą, kuris buvo pradėtas š. m. vasario mėnesį, gavus informacijos apie Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus jaunesniosios specialistės L.K. galimai neteisėtus ryšius su suimtaisiais ir nuteistaisiais, jų artimaisiais.

Tarnybinio patikrinimo metu surinkti duomenys leidžia daryti išvadą, kad pataisos pareigūnė, pažeisdama draudimą palaikyti netarnybinius ryšius su suimtaisiais ir nuteistaisiais, 2018 metų birželio-gruodžio mėnesiais bendravo su suimtaisiais (vėliau nuteistaisiais), nuomojosi butą, priklausantį nuteistojo artimiesiems, taip pat nesiėmė priemonių užkirsti kelią nuteistųjų daromiems pažeidimams įkalinimo įstaigose. Konstatuota, kad L.K. pasikartojančiais tyčiniais ir aplaidžiais veiksmais (neveikimu), sulaužė 2018-06-14 duotą pataisos pareigūno priesaiką ir padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skiriama tarnybinė nuobauda – atleidimas iš tarnybos. Tačiau šios nuobaudos pareigūnė išvengė, nes jos atžvilgiu pradėjus tyrimą, savo noru išėjo iš darbo. (2019 m. vasario 27 d. Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktorius patenkino prašymą atleisti iš tarnybos savo noru).

Taip pat nustatyta, kad pataisos pareigūnė, 2018 metais turėdama bendrąsias valstybės tarnautojo pareigas laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų, kitų teisės aktų ir specialiąją pareigą nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus, pažeidė teisinio reguliavimo normas. Tarnybinio patikrinimo išvados dalis, susijusi su nustatytu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimu, bus pateikta įvertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkė Jurga Mickienė akcentuoja, kad tyrimo metu įvertinus visas aplinkybes, buvo identifikuotos spragos dėl darbuotojų patikros, pareigūnų apsaugos nuo neigiamo poveikio: „Įvertinus galimas grėsmes, parengti nauji teisės aktai, naujas Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų darbuotojų etikos kodeksas“.

Imuniteto skyriaus viršininkė pažymi, kad dar anksčiau pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl buvusių Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnų veiksmų L.K. atžvilgiu buvo sustabdytas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį šiuo metu atlieka Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

„Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnams keliami itin aukšti teisėto elgesio standartai. Atlikdami tyrimus, principingai vertindami kylančias rizikas dėl korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba, jie turi bendradarbiauti su įkalinimo įstaigų vadovybe“, – sako J. Mickienė, pabrėždama naują Imuniteto padalinio strategiją.

Ypatingas dėmesys bausmių vykdymo sistemoje šiuo metu skiriamas jautrioms rizikos grupėms priskiriamų darbuotojų apsaugai, švietimui, siekiant išvengti panašių incidentų ateityje. Papildomos veiklos numatytos su besimokančiais kursantais, įvadinių kursų dalyviais, atskiromis bausmių vykdymo sistemos darbuotojų grupėmis ir vadovais.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. kovo 14 d. 10:50
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos