Kontaktai

L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius

Tel. (8 5) 271 9003

El.p. info@kalejimai.lt

Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Virginija Vervečkaitė

tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt

Budėtojų kontaktai:
tel. (8  5) 271 9051 

 
 

Naujienos

Bausmių vykdymo sistemos socialiniai darbuotojai mini savo profesinę šventę

Socialiniai darbuotojai įkalinimo įstaigose dirba tik antrus metus, tačiau jų darbas darosi vis svarbesnis nuteistiesiems ir pačiai bausmių vykdymo sistemai.

„Visa bausmių vykdymo sistema persiorientuoja į bausmę atliekančių ir atlikusių žmonių visavertį grąžinimą į visuomenę, tai yra, jų socialinių gebėjimų ugdymą. Dėl to su nuteistaisiais laisvės atėmimo vietose ėmė dirbti socialiniai darbuotojai. Socialinis darbas nuo 2021 pradžios tapo reikšmingu žingsniu bausmių vykdymo sistemoje. Šiuo metu pataisos įstaigose dirba 36 socialiniai darbuotojai ir 5 socialinių darbuotojų padėjėjai – ir šiandien, jų profesinės šventės dieną, sveikiname juos ir sakome didelį ačiū už jų kasdien atliekamą darbą“, - sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Per metus pataisos įstaigose dirbančių socialinių darbuotojų padaugėjo daugiau nei dukart. Vien tik šiemet per pirmąjį pusmetį jie konsultavo 3831 nuteistąjį įvairiais socialinių paslaugų klausimais, tarpininkavo 412 nuteistųjų dėl gyvenamosios vietos deklaravimo, pasirūpino, kad 279 nuteistiesiems būtų pagaminti asmens tapatybės dokumentai.

Socialiniai darbuotojai, dirbantys pataisos įstaigose, sprendžia įvairias nuteistųjų socialines problemas – nuo to, kaip jam, išėjusiam į laisvę susirasti, kur gyventi ir dirbti, iki ryšių su artimaisiais atstatymo ir palaikymo. Socialiniai darbuotojai kasdien dirba su nuteistaisiais, kurie neretu atveju yra atstumiami likusios visuomenės, todėl ypač svarbus ir jų profesionalumas ir motyvacija konsultuojant savo klientus pataisos įstaigose.

Nors socialiniai darbuotojai yra rengiami darbui su rizikos faktorių veikiamais žmonėmis – tokiais galima vadinti daugelį nuteistųjų, bet tarp bausmę atliekančių žmonių yra ir itin pažeidžiamų. Bendravimo su jais specifika susijusi ne tik su asmens izoliacija, psichologine būsena, turimomis priklausomybėmis, bet neretai ir su sveikatos sutrikimais. Socialiniai darbuotojai taip pat turi turėti papildomų žinių ir įgūdžių darbui su asmenimis, sergančiais ŽIV ir kitomis užkrečiamosiomis ligomis. Todėl labai svarbu, kad šiais metais pradėjo dirbti 4 socialiniai darbuotojai Laisvės atėmimo vietų ligoninės Pirminės asmens sveikatos priežiūros skyriuje. Jie orientuojasi į veiklą su priklausomybes turinčiais asmenimis, sergančiais žmogaus imunodeficito virusu ir kitomis užkrečiamosiomis ligomis.

„Socialinis darbas reikalauja ne tik išsilavinimo ir specialių profesinių žinių, bet ir pašaukimo, gebėjimo būti su tais, kam labiausiai reikalinga pagalba. Su tais, su kuriais didesnė visuomenės dalis  nebenori būti. Tai darbas, kurio neatliksi neturėdamas  širdies jautrumo, atjautos jausmo, kantrybės. Darbas, kuris reikalauja drąsos ir gebėjimo prieiti prie emociškai, psichiškai, o kartais ir fiziškai sužeisto žmogaus. Darbas, kuriame reikia mokėti brėžti aiškias ribas ir kartu gebėti išbūti su žmogumi sunkiausiu jam momentu, o vėliau dar padrąsinti ir įkvėpti pokyčiams. Profesinės šventės proga linkiu neišsemiamos kantrybės, puikios sveikatos, tikėjimo tuo ką darote, nuolatinio mokymosi. O jeigu norime realių pokyčių bausmių vykdymo sistemoje, socialinio darbo vaidmuo neišvengiamai privalo būti stiprinamas, augti, tapti prioritetiniu. Tai sistemos ateitis!“, - sveikindama socialinius darbuotojus, sako Kalėjimų departamento direktoriaus patarėja Raimonda Čižauskaitė.

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 27 d. 09:46