Naujienos

Basų kojų tako atidarymo šventė ir burbulų fiesta „Mes kartu“ Panevėžio pataisos namuose

Rugsėjo 4 d., vis dar lepinant vasariškai šilumai, Panevėžio pataisos namų Vaikų (kūdikių) skyriaus kiemelyje surengta basų kojų tako atidarymo šventė ir burbulų fiesta „Mes kartu“.

Šventę pataisos namuose augantiems vaikams dovanojo IĮ „Jurgitėlės amatai“ vadovė Jurgita Čiplytė ir savanorė Laura Čekanauskienė. Į dangų kilo įvairių formų, dydžio ir spalvų muilo burbulai, pataisos įstaigą pripildę džiaugsmo, vaikų krykštavimo ir mamų šypsenų. Po linksmų žaidimų iškilmingai atidarytas basų kojų takas, kurį įrengiant prisidėjo ir nuteistos moterys.

Iš gamtinių ekologiškų medžiagų sukurtas takas teikia didelę naudą vaikštant basomis – tai natūralus masažas, atpalaiduojantis pėdas, šalinantis nuovargį, stiprinantis kojų raumenis, be to, tai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė, o svarbiausia – didelis džiaugsmas vaikui, nes juo vaikštoma kartu su mama. Savanorės kvietė nusiauti batus ir drąsiai žengti basų kojų taku, o pirmiesiems išdrįsusiems dovanojo ir saldžių vaišių – tradicinį šakotį.

Gerų emocijų nestigo ne tik šventės dalyviams, džiaugsmo ašarų neslėpė ir idėjos iniciatorės. „Dirbdama su pataisos namuose augančiais vaikais ir jų mamomis, išmokau branginti tai, ką turiu. Kai išgirsti klausimus, kas čia ir kam, mokaisi kantrybės. Stebi mažutes pėdas, bandančias pereiti taką, jauti besikeičiančias emocijas, įspūdžius. Smagu matyti ne tik vaikus, bet ir mamas, krykštaujančias lyg vaikai. Šypsenas. Tai, kas mums yra kasdienybė, kai kurios jų išbandė pirmą kartą. Laiminga mama – laimingas vaikas“, – atviravo IĮ „Jurgitėlės amatai“ vadovė Jurgita Čiplytė. Pasak jos, ši idėja brendo ilgai, norėjosi dovanoti vaikams tai, ką kiekvienas laisvėje augantis vaikas turi kasdien – gamtą.

Pasak pataisos namų direktoriaus Edvardo Norvaišo, basų kojų taką pataisos namuose planuota įrengti dar pavasarį, o iškilmingai atidaryti Vaikų gynimo dieną, tačiau karantinui pakoregavus planus, teko išradingą idėją kiek atidėti. „Pataisos įstaigos administracijos vardu dėkoju Vaikų (kūdikių) skyriuje besilankančioms savanorėms, padedančioms nuteistoms motinoms susidoroti su svarbiausia gyvenimo užduotimi – būti mama, pasitikėti savimi ir atsakingai rūpintis mažyliais,“ – kalbėjo direktorius.

Smagiai išlydėti vasarą padėjusios savanorės su Vaikų (kūdikių) skyriumi dar neatsisveikina. Laura Čekanauskienė, turinti didelę patirtį rengiant edukacines valandėles, kurių metu sekamos pasakos, lankys vaikučius ir ves „Pasakų terapijos“ užsiėmimus, kurie stiprins vaiko ir motinos ryšį, ugdys bei lavins vaizduotę bei atvers duris į platesnį pažinimo pasaulį.

Panevėžio pataisos namuose šiuo metu bausmę atlieka 206 moterys, 13 iš jų pataisos įstaigoje augina vaikus iki 3 metų.

 

Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 7 d. 16:14

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos