Naujienos

Baigtas antras tarnybinis patikrinimas dėl LAVL pareigūnų veiksmų

Informuojame, kad lapkričio 9 d. baigtas antras tarnybinis patikrinimas dėl Laisvės atėmimo vietų ligoninės (toliau – LAVL) vadovų veiksmų, susijusių su nuteistojo J. S. pabėgimu, įvertinimo. Tarnybinį patikrinimą atliko Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, į kurios sudėtį įėjo Kalėjimų departamento ir Vilniaus pataisos namų atstovai.

Tarnybinis patikrinimas pradėtas įtariant, kad LAVL vadovai galimai netinkamai atliko tarnybines pareigas, dėl to minėtoje įstaigoje nebuvo tinkamai užtikrintas darbo organizavimas, koordinavimas ir kontrolė. Vadovaujantis Vidaus tarnybos statuto 45 str. nuostatomis, įvertinus galimus padarytus pažeidimus, laikinai nuo pareigų buvo nušalinti LAVL direktorius Ramūnas Šilobritas, direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas, Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis.

Tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad minėti asmenys eidami pareigas elgėsi nerūpestingai (aplaidžiai), neatliko būtinų veiksmų, kuriuos turėjo ir galėjo atlikti įpareigoti teisės aktų, dėl to laiku nebuvo imtasi reikiamų priemonių įstaigos apsaugai ir nuteistųjų priežiūrai užtikrinti, įvykusiam pabėgimui užkardyti.

Komisija šiems pareigūnams už padarytus tarnybinius nusižengimus siūlo skirti tarnybines nuobaudas: LAVL direktoriui – papeikimą, LAVL direktoriaus pavaduotojui – griežtą papeikimą, Saugumo valdymo skyriaus viršininkui – perkėlimą į žemesnes pareigas. Tarnybinio patikrinimo išvada pateikta kompetentingiems asmenims sprendimams dėl nuobaudų skyrimo priimti.

Taip pat informuojame, kad rugsėjo 9 d. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įvykių LAVL pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 dalį „Piktnaudžiavimas“, 229 str. „Tarnybos pareigų neatlikimas“, 260 str. 1 dalį „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kalėjimų departamento vadovybė akcentuoja, kad bausmių vykdymo sistemos darbuotojams keliami aukšti elgesio standartai, į kiekvieną atvejį dėl netinkamo pareigų atlikimo ar kito darbo drausmės pažeidimo bus reaguojama principingai.

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 10 d. 11:28

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos