Naujienos

Prieš Vėlines nuteistieji sutvarkė senąsias Panevėžio kapines

2022-10-31

Artėjant Vėlinėms ir po jų, Panevėžio pataisos namų nuteistieji, tradiciškai, kasmet vyksta tvarkyti senųjų Panevėžio kapinaičių, esančių šalia Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios bei kitų miesto bendruomenei skirtų erdvių.

 

Nugrėbti takus, surinkti senas medžių šakas, sutvarkyti kapą ir uždegti žvakelę ant nepažįstamojo kapo šįmet panoro 17 bausmę atliekančiųjų. Savanoriškais darbais prisidėjo ir asmenys, bausmę atliekantys Panevėžio pataisos namų pusiaukelės namuose. Nuteistieji savanoriauti vyksta laisvu nuo darbo metu, mat daugelis jų dirba už pataisos įstaigos teritorijos ribų, tačiau savanoriškai dalyvauja ir neapmokamose veiklose.

 

Kita nuteistųjų iniciatyva – lėšų aukojimas geriems tikslams. Surinkusios įstaigoje panaudotą plastikinę tarą, pažymėtą užstato sistemos ženklu bei pridavusios ją taromatuose, už gautas lėšas nuteistosios pirko žvakutes, kurias perdavė vykstančioms tvarkyti kapinaičių moterims.

 

Tai ne pirma tokia taros ir lėšų rinkimo akcija. Prieš tai, savaitgalį, bausmę atliekančiosios apsilankė šunų prieglaudoje. Už priduotą plastiką surinktus pinigėlius ir papildomai pridėjusios savo lėšų Panevėžio pataisos namų nuteistosios pirko augintiniams maisto. Džiugu, jog moterys savo teisę išvykti už įstaigos ribų 8 valandomis išnaudoja ne tik pasimatymams su artimaisiais, bet skiria ir iniciatyvoms padaryti gerų darbų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 31 d. 17:08