Naujienos

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje 50 nuteistųjų perkelti į kitas patalpas

2018-11-13

Siekiant mažinti subkultūros apraiškas įkalinimo įstaigoje ir įgyvendinant Teisingumo ministerijos politiką, kad nuteistieji turi atlikti bausmę įkalinimo įstaigose kamerų režimu, lapkričio 13 d. Pravieniškių pataisos namų atvirojoje kolonijoje 50 nuteistųjų buvo perkelti iš 2-ojo sektoriaus į ką tik įrengtą 3-iąjį sektorių.

Į kamerų tipo gyvenamąsias patalpas perkelti nuteistieji, iki tol bausmę atlikinėję 2-ojo sektoriaus 1-ajame lokaliniame sektoriuje. Tai – nuteistieji, nenorintys atsisakyti subkultūros apraiškų, daugiausia nuteisti už nusikaltimus, turėjusius visuomenėje didelį rezonansą, kai kurie priskiriami laisvėje egzistavusioms ar ir šiuo metu esančioms nusikalstamoms grupuotėms.

Naujosiose patalpose šie nuteistieji suskirstyti ne daugiau kaip po keturis, po daiktų kontrolinio svėrimo ir asmens bei daiktų kratų užtikrinama jų disciplina, dienotvarkė bei režimas, tikrinami turimi elektriniai prietaisai.

Kratų metu rasta ir paimta 4 SIM kortelės, 1 mobiliojo ryšio telefonas, mobiliojo ryšio telefono akumuliatorius, apie 2 litrsu skysčio, turinčio alkoholio kvapo.

Patalpose įrengta mobiliųjų telefonų detektavimo sistema, kuri sudaro sąlygas užkirsti kelią neteisėtiems veiksmams.

Perkėlimo į kamerų tipo patalpas metu dalis nuteistųjų reiškė nepasitenkinimą administracijos veiksmais, grasino bado akcijomis, skundais, iš kai kurių nuteistųjų žodžių bei replikų buvo galima suprasti, jog galimos nepaklusimo akcijos, vieno nuteistojo atžvilgiu teisės aktų nustatyta tvarka buvo panaudotos specialiosios priemonės. Dėl šio atvejo bus pradėtas patikrinimas, nuteistasis izoliuotas.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. lapkričio 14 d. 10:10
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos