Naujienos

Pravieniškių 1-ojo kalėjimo ir seniūnijos bendradarbiavimo projektas – nuteistųjų savanorystė

2023-08-14

Jau trečias mėnuo kartą per savaitę Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo vadovų ir darbuotojų iniciatyva nuteistieji savanoriauja Pravieniškių seniūnijoje. Nuteistieji savanoriauja po kelias valandas tvarkydami aplinką, padėdami kituose miestelio bendruomenei svarbiuose savitvarkos darbuose.

 

 

Pravieniškių 1-ojo kalėjimo administracijos ir Pravieniškių seniūnijos seniūno Kęstučio Marcinkevičiaus bendradarbiavimo rezultatas – įvertinti ir gera valia priimti suklupę bausmę atliekantys asmenys rimtai ir naudingai veiklai ne tik kalėjimo viduje, bet ir už jos ribų. Atvirojo režimo sąlygomis bausmę atliekantys asmenys trečias mėnuo dirba be piniginio atlygio, pratindamiesi pagelbėti kitiems, nelaukiant padėkos, užmokesčio, džiaugdamiesi, kad gali būti naudingi visuomenei.

Vis didesnės grupės nuteistųjų motyvacija savanoriauti padeda suvokti savanoriškos veiklos naudą bei prasmę.

 

Tęsdami gražią savanorystės idėją, Žolinės šventės išvakarėse nuteistieji atsiliepė į klebono Ginto Rumševičiaus kvietimą pagelbėti Rumšiškių Šv. arkangelo Mykolo parapijoje tvarkyti aplinką. Tai buvo graži bendrystė su dvasininku, Rumšiškių parapijiečiais pagelbstint bendruomenei, besiruošiančiai gražiai katalikų šventei.

 

Pravieniškių 1-ojo kalėjimo darbuotojų pagrindinis tikslas – kuo daugiau nuteistųjų atgręžti į savanorystę, motyvuojant juos kelias valandas per dieną, dirbti be atlygio, nesiekiant jokios asmeninės, ekonominės naudos. Kalėjimo pozicija ir Resocializacijos skyriaus šūkis yra ,,Kartą suklupus, visuomet gali atsikelti!“.

 

Pravieniškių 1-asis kalėjimas ir toliau tęs savanorystės idėją, skatins nuteistuosius dirbti be atlygio, siekdamas prisidėti prie šalies gerovės bei klestėjimo.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugpjūčio 14 d. 09:20