Naujienos

Pradedančius individualią veiklą nuteistuosius konsultavo Sodros darbuotojai

2022-12-02

Gruodžio 1-ąją Šiaulių tardymo izoliatoriuje lankėsi Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (Sodros) Panevėžio skyriaus III Registro skyriaus vyriausiosios specialistės Jolanta Jasaitė ir Valda Vačikauskienė. Sodros atstovės nuteistiesiems, planuojantiems vykdyti individualią veiklą, ją registruojant Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, ar jau pradėjusiems tokią veiklą vykdyti papasakojo, kokius mokesčius dirbantieji pagal verslo liudijimus ar individualios veiklos pažymas turi mokėti Sodrai, kokios socialinės garantijos yra numatytos vykdantiems individualią veiklą ir atsakingai mokantiems mokesčius.

 

Dar tik planuojantieji sau susikurti darbo vietą, specialistėms pasakojo, kad registruoti individualią veiklą Mokesčių inspekcijoje trukdo iš anksčiau susikaupusios mokestinės skolos Sodrai ir teiravosi, kokios galimybės būtų jas išmokėti dalimis. Specialistės stengėsi įsigilinti į kiekvieną situaciją ir patarti, kaip galima ją išspręsti. Susitikimo dalyviams jos pabrėžė, kad socialinės garantijos (stažas senatvės pensijai gauti, nedarbingumo išmokos susirgus) galioja tik tuomet, jei individualią veiklą vykdantis asmuo moka mokesčius bei paaiškino, kokie šiuo metu mokesčių dydžiai, kaip jie apskaičiuojami.

 

Visiems dalyvaujantiems įteikta aktuali informacinė medžiaga, naudinga renkantis individualios veiklos rūšį, skaičiuojantis veiklos sąnaudas, išlaidas, planuojant pajamas bei sprendžiant dėl naudojimosi socialinėmis garantijomis.

 

Susitikimą inicijavusi Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė pažymėjo, kad pradedantiems dirbti pagal individualios veiklos modelį, ypač tai darantiems pirmą kartą, kyla daug klausimų, tad susitikimai su kompetentingų institucijų specialistais rengiami reguliariai. Taip siekiama atliepti vis dažniau iškylančius nuteistųjų finansinio švietimo poreikius bei padėti jiems individualią veiklą vykdyti atsakingai, vykdyti svarbias mokesčių mokėtojo pareigas. Šiaulių tardymo izoliatoriuje jau ne kartą lankėsi ir su nuteistaisiais susitiko Valstybinės mokesčių inspekcijos, Antstolių rūmų atstovai, konsultavę nuteistus asmenis mokesčių mokėjimo, skolų grąžinimo klausimais.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gruodžio 2 d. 10:23