Naujienos

Pataisos įstaigose tęsiamas socialinio edukacinio projekto „Ne-tobuli“ įgyvendinimas

2020-08-21

Siekdami pozityvių pokyčių pataisos įstaigose, tęsiame bendradarbiavimą su projekto „Ne-tobuli“ iniciatoriais. Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas Šarauskas, Lietuvos probacijos tarnybos direktorius Vytautas Lamauskas susitiko su projekto vadove VšĮ Sumani vizija direktore, Forumo teatro „4Rooms“ įkūrėja Raimonda Agne Medeišiene aptarti tolesnės projekto eigos.

Socialinis edukacini projektas „Ne-tobuli“ 2019 m. sėkmingai įgyvendintas Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje ir Panevėžio pataisos namuose. Spręsdami ir analizuodami įvairias teatro metodais parengtas užduotis, nuteistieji lavino bendravimo įgūdžius, mokėsi argumentuotai pagrįsti savo nuomonę, išgirsti kitą, ugdyti toleranciją. Bendradarbiavimu su teatro atstovais liko patenkinti ir nuteistieji, ir pataisos įstaigų darbuotojai.

Projektas nominuotas Lietuvos radijo ir televizijos apdovanojimui „Metų lygybė“ už lygiateisiškumo ir tolerancijos pavyzdį.

Šiais metais projekto, finansuojamo Kultūros rėmimo fondo, metu jungtinė kelių sričių menininkų komanda sukurs skaitmeninį meninį produktą ir paslaugą nuteistųjų edukacijai ir jų elgesio korekcijai. Pastebėta, kad taikomieji teatro metodai yra ypač paveikus instrumentas, leidžiantis išbandyti naujus elgesio modelius, vėliau juos pritaikant realiame gyvenime, pozityviai veikia nuteistųjų reintegraciją.

Meninis-edukacinis projekto turinys bus kuriamas konsultuojantis su resocializacijos specialistais ir psichologais, siekiant, kad nuteistiesiems aktualios temos padėtų spręsti šias problemas: smurtas artimoje aplinkoje, savivertės ugdymas, ilgalaikių įsipareigojimų ir atsakomybės už savo veiksmus svarba.

Projekto partneriai – Performatyvaus dizaino asociacija, VšĮ „Kaukių akademija“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą planuojama įgyvendinti iki šių metų pabaigos.

Tikimasi, kad šis projektas ne tik palengvins nuteistųjų reintegraciją, bet ir skatins visuomenę tolerantiškiau žvelgti į suklydusių žmonių norą atsitiesti, gyventi pagal visuomenei priimtinas vertybes.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugpjūčio 21 d. 14:09
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?