Naujienos

Paminėta bausmių vykdymo sistemos darbuotojų šventė

2023-02-11

Vasario 10-ąją šventės išvakarėse paminėta bausmių vykdymo sistemos darbuotojų profesinė šventė ir primintas prasmingas jų indėlis į mūsų valstybės stabilumo ir jos žmonių gerovės kūrimą.

 

Kalėjimų departamentas nepriklausomoje Lietuvoje buvo įsteigtas 1919 m. vasario 11 dieną. Šiais metais sukanka jau 104 metai, kai bausmių vykdymo sistemos darbuotojai šią dieną mini kaip savo profesinę šventę.

 

Lietuvos kalėjimų tarnybos pareigūnų ir kitų darbuotojų darbas nėra viešas ir pastebimas kaip galbūt kitų visuomenės saugumu besirūpinančių tarnybų, tačiau darbas – padėti nuteistiesiems suvokti atsakomybę už poelgius, suteikti jiems pasirinkimą grįžti gyventi visavertį gyvenimą, nekelti grėsmės visuomenei – yra nenuginčijamai svarus ir gerbtinas.

 

Profesinės šventės proga Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorius Virginijus Kulikauskas padėkojo visiems bausmių vykdymo sistemos darbuotojams už nuoširdų, daug pasiaukojimo reikalaujantį darbą. Tradiciškai šventėje pagerbti ir apdovanoti didžiausias pastangas tarnyboje parodę ir ypatingais pasiekimais pasižymėję pareigūnai ir darbuotojai.

 

„Didelė garbė jus sveikinti su pirmą kartą istorijoje švenčiama bausmių vykdymo sistemos pareigūnų profesine švente. Tik nuo jūsų profesionalumo, atsidavimo tarnybai, požiūrio priklauso kokį pilietį grąžinsime į visuomenę - ar mes jį išleisime piktą, kerštaujantį ar vis tiktai sugebėsime jį išgirsti, suprasti ir įdėti dideles pastangas, kad jis pasikeistų. Džiaugiuosi, kad visas šias stiprybes jūs turite. Sveikindamas su šia švente linkiu stiprybės, ištvermės, artimųjų palaikymo, kantrybės ir sumanumo“, – sakė Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorius Virginijus Kulikauskas.

 

Šventėje taip pat dalyvavo Teisingumo ministerijos, Generalinės prokuratūros, Viešojo saugumo tarnybos, Policijos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės teismų administracijos vadovybė, Seimo nariai, socialiniai partneriai, kiti svečiai. Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje Mišias aukojo kapelionas Viktoras Kudriašovas.

 

Visus kolegas sveikiname su profesine švente ir nuoširdžiai dėkojame už atliekamas pareigas, vertingus siūlymus, idėjas ir įsitraukimą į bausmių vykdymo sistemos veiklą bei išsikeltų tikslų įgyvendinimą!

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. vasario 11 d. 12:51