Naujienos

Vadinamieji „mulai“ savo kūnuose gabena narkotikus ne tik Meksikoje, bet ir Lietuvoje

2023-03-10

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai susidūrė su vadinamųjų „mulų“ atveju, kai žmogus priryja paketų su narkotikais ir bando pergabenti juos pro patikrinimo vietas. Šįkart Pravieniškių 1-ajame kalėjime sulaikytas nuteistasis pilnu skrandžiu paketų, kuriuos pareigūnai aptiko ir „išgavo“ su medikų pagalba.

 

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai Pravieniškių 1-ajame kalėjime, vykdydami prevencinio pobūdžio priemones dėl narkotikų patekimo užkardymo, tikrino nuteistuosius grįžtančius iš išvykos į pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietą.

 

Tikrinant vieną iš nuteistųjų jo elgesys pareigūnams pasirodė įtartinas. Įvertinę nuteistojo elgesį ir apie asmenį turimą informaciją, pareigūnai pristatė jį į Lietuvos sveiktos mokslų universiteto Kauno klinikas, kur kartu su medikais buvo įvertinta nuteistojo būklė. Jį apžiūrėjus ir atlikus tyrimus, nustatyta, kad nuteistojo skrandis yra pilnas apvalios formos paketėlių. Turimais duomenimis, nuteistasis iš viso bandė pergabenti apie 11 paketėlių. 

 

Nustačius šias aplinkybes, bausmę atliekantis asmuo patvirtino, kad į įkalinimo įstaigą bandė įnešti draudžiamų daiktų, tai yra, galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų, kurias prieš grįždamas į įkalinimo įstaigą prarijo.

 

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 10 d. 11:05