Kontaktai

L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius

Tel. (8 5) 271 9003

El.p. info@kalejimai.lt

Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Virginija Vervečkaitė

tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt

Budėtojų kontaktai:
tel. (8  5) 271 9051 

 
 

Naujienos

Savanoriai konsultuoja nuteistuosius tėvystės klausimais

2023-03-09

Prieš tris mėnesius Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ajame kalėjime atidaryto TOG – pagal Norvegijos modelį sukurtos programos, skirtos pakartotinai nusikaltusių aukštos nusikalstamo elgesio rizikos įkalintųjų asmenų grupei – padalinio bendruomenę aplankė Vilniaus arkipyskupijos Carito Nuteistųjų konsultavimo centro vadovas Simon Schwarz, kuris pristatė knygą „Tomas ir mėlynos letenėlės paslaptis“.

 

Pristatymo metu vyko diskusija apie įkalintą tėtį arba mamą. Kaip paaiškinti, kodėl šeimos narys yra kalėjime? Jeigu vaikas klausia, kodėl jo tėtis ar mama yra įkalintas, galite pasakyti, kad jis arba ji padarė tai, kas yra draudžiama pagal įstatymą, ir kad teismas nusprendė jį (arba ją) pasodinti į kalėjimą. Svarbu, kad paaiškintumėte pagal vaiko amžių ir supratimą atitinkančiais žodžiais, kaip veikia bausmių vykdymo sistema.

 

Šiuo metu TOG padalinyje kiekvieną rytą vyksta bendruomenės susirinkimas, Efektyvios tėvystės grupė, dailės terapijos „Raktas“ grupė, nuotoliniu būdu vedama programa „Tik tu ir aš“, pozityvaus užimtumo užsiėmimai, taip pat individualūs pokalbiai su TOG bendruomenės nariais. TOG padalinyje atliekantys bausmę įkalintieji ne tik lanko psichologinius užsiėmimus, bet ir eina į darbą.

 

TOG padalinyje dirba ir nuolat su čia esančiais nuteistaisiais bendrauja dinaminės priežiūros specialistai, Resocializacijos skyriaus kontaktinis specialistas, Dinaminio saugumo ir TOG padalinio koordinatorius, psichologai, užimtumo specialistė, Lietuvos probacijos vyriausieji specialistai, taip pat lankosi  nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 

Šiuo metu bausmę TOG padalinyje atlieka aštuoni įkalintieji. TOG tikslas – sumažinti pakartotinius nusikaltimus, tinkamai planuojant socialinį, psichologinį darbą su nuteistaisiais.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 9 d. 13:27