Naujienos

Marijampolės kalėjime paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

2023-03-13

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Lietuvos kalėjimų tarnybos Marijampolės kalėjime surengtas diktanto rašymo konkursas, kuriame dalyvavo 20 nuteistųjų, atliekančių bausmę kalėjimo režimo bei uždaro tipo patalpų sąlygomis.

 

Konkurso dalyviai atidžiai klausėsi užimtumo specialisčių diktuojamo teksto – „Laiškai tau“, stengėsi prisiminti rašybos bei skyrybos taisykles bei jas pritaikyti. Vieniems nuteistiesiems diktantą rašyti sekėsi neblogai, o kitiems – reikėjo laiko pagalvoti, kodėl taip rašomas vienas ar kitas žodis, kodėl reikia dėti atitinkamus skyrybos ženklus ir pan.

 

Pasibaigus konkursui nuteistieji kartu su užimtumo specialistėmis aptarė sunkesnių žodžių rašybos bei sakinių skyrybos taisykles, analizavo teksto turinį ir bandė atspėti, kam buvo skirti tekste minimi laiškai, kurie taip ir nepasiekė adresato. Nuteistieji pasidalino ir savo mintimis apie neišsiųstus laiškus. Už dalyvavimą diktanto rašymo konkurse visiems nuteistiesiems buvo įteikti simboliniai prizai – kryžiažodžiai, kurie padės prasmingai praleisti laisvalaikį.

 

Tokie ir panašūs renginiai padeda nuteistiesiems prasmingai išnaudoti laisvą laiką, formuoja bendravimo ir bendradarbiavimo bei resocializacijos įgūdžius, suteikia žinių bei gerina tarpasmeninius santykius.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 13 d. 14:49