Naujienos

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyboje - naujas veiklos etapas

2020-06-01

Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos užbaigtas antrasis Kriminalinės žvalgybos valdybos veiklos organizavimo pokyčių etapas.

Nuo šių metų birželio 1 d. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyba pradeda veiklą nauja struktūra, kurią sudaro 3 skyriai: Kriminalinės žvalgybos skyrius, Ikiteisminio tyrimo skyrius bei Koordinavimo ir analizės skyrius.

Naujas Kriminalinės žvalgybos valdybos darbo ir veiklos organizavimas leis diferencijuoti padalinio veiklą pagal priskirtų funkcijų pobūdį, siekiant efektyviau vykdyti ir sustiprinti kriminalinę žvalgybą, užtikrinti kokybiškesnį ikiteisminių tyrimų atlikimą bei gaunamos informacijos sisteminimą ir analizę. Didelis dėmesys bus skiriamas vieningos praktikos formavimui ir geresnių rezultatų siekimui.

Užbaigus Kriminalinės žvalgybos valdybos struktūrinę pertvarką, atsisakyta iki šiol veikusių 7 skyrių bei panaikintos 5 padalinių administruojančių vadovų pareigybės. Taip pat siekiant užpildyti laisvas pareigybes ir pritraukti kvalifikuotus pareigūnus - panaikintos vyriausiųjų, vyresniųjų ir specialistų pareigybės, vietoj jų įsteigtos vyriausiųjų ir vyresniųjų tyrėjų pareigybės.

Atrankose, įvertinus visų dalyvavusių pretendentų žinias, bendruosius ir specialiuosius gebėjimus, turimas kompetencijas, kvalifikaciją bei pasiektus tarnybinės veiklos rezultatus, į Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybą atrinkti geriausi ir šį darbą tinkamiausi dirbti  pareigūnai, nustatant jiems 0,5-1,5 didesnius pareiginės algos koeficientus.

Atranką į Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos viršininko pareigas laimėjo Jevgenijus Chleborodovas (Jevgenij Chleborodov) – pareigūnas turintis neįkainojamą ilgametę tarnybos patirtį vidaus tarnybos sistemoje, tiriant, atskleidžiant ir užkardant sunkius ir labai sunkius tarpregioninius ir tarptautinio pobūdžio nusikaltimus, 2016 metais, dar dirbant policijoje pelniusį ir prestižinį „Metų seklio“ titulą. J. Chleborodovas puikiai moka koordinuoti pareigūnų veiksmus, analizuoti sudėtingiausią ir painiausią informaciją, kurti kriminalinės žvalgybos strategiją ir planuoti veiksmus, tiriant pačius sunkiausius nusikaltimus, užtikrinti nusikalstamų veikų prevenciją įkalinimo įstaigose ir vykdant nuteistųjų probaciją.

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos Kriminalinės žvalgybos skyriui vadovaus ilgametę patirtį bausmių vykdymo sistemoje turintis pareigūnas - Ruslanas Urliukas (Ruslan Urliuk), visada tikintis sėkme, pirmaujantis savo veikloje, reiklus sau ir kolegoms.

Sustiprinta, vieninga ir efektyvi kriminalinės žvalgybos ir procesinių veiksmų atlikimo veikla yra būtina užtikrinant saugumo reikalavimus įkalinimo įstaigose, todėl nuo 2019 m. spalio 1 d., įvykdžius pirmą reorganizacijos etapą, Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnų kompetencijų stiprinimui ir motyvacijai rodomas išskirtinis dėmesys.

Artimiausiu metu numatoma skelbti atranką Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininko pareigoms užimti. Nusikalstamų veikų greitas ir išsamus tyrimas, jo kokybė, tyrėjų kvalifikacijos tobulinimas bei bendradarbiavimo su tyrimus organizuojančiais ir kontroliuojančiais prokurorais akcentavimas – būtini pagrindiniai reikalavimai būsimam ikiteisminio tyrimo skyriaus vadovui.

Esame tikri, kad šie pokyčiai padės stabilizuoti, kontroliuoti, valdyti ir vykdyti nuolatinę kriminogeninės būklės stebėseną bei kvalifikuotą nusikalstamų veikų tyrimą bausmių vykdymo sistemos įstaigose.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 1 d. 15:35
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?