Naujienos

Pusiaukelės namų bendruomenė dalyvavo Marijampolės miesto renginyje

2023-03-23

Marijampolės pusiaukelės namų bendruomenė – darbuotojai ir nuteistieji – buvo pakviesti Marijampolės kultūros centro kurti unikalų reginį „Pavasario lygiadienis – Šviesos upė“ miesto Poezijos parke. Renginyje dalyvavo ir kitos savivaldybės švietimo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, biudžetines įstaigos ir verslo įmonės, taip pat bendruomenės ir bendrijos.

 

Dalyviai buvo kviečiami kurti iš baltiškų ženklų ir raštų ornamentų. Jiems reikėjo išsirinkti baltišką ženklą ar raštą ir jį vakarėjančiame parke ant Javonio upelio kranto išdėlioti iš šviečiančių žvakelių.

 

Pusiaukelės namų gyventojai išsirinko pasaulio medžio simbolį, kuris atspindi visą pagoniškąją pasaulėjautą. Iš žvakelių nuteistųjų sudėliotas medis įkūnija stabilumą, tvarką. Per jį eina pasaulio ašis sujungianti požemį, žemę ir dangų, dausas, tai lyg atramos taškas. Šis ženklas siejamas ir su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi.

 

Nuteistieji yra skatinami keisti savo gyvenimus ir sėkmingai kurti kitokią savo dabartį ir ateitį, pasaulio medis tapo ir jų pačių gyvenimo išraiškos simboliu. Kartu su įvairių organizacijų ir įstaigų atstovais išdėlioję savo ženklus, visi klausėsi koncerto ir gėrėjosi reginiu. Renginio organizatoriai kvietė visus susirinkusiuosius paminėti Pavasario lygiadienį, puoselėti tradicinę baltiškąją kultūrą.

 

Bausmę pusiaukelės namuose atliekantys nuteistieji, dalyvaudami tokiose veiklose, yra skatinami domėtis tautos kultūra, ugdytis bendruomeniškumą ir vienybę bei prisijungti prie prasmingų miesto tradicijų kūrimo.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 23 d. 12:51