Kontaktai

L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius

Tel. (8 5) 271 9003

El.p. info@kalejimai.lt

Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Virginija Vervečkaitė

tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt

Budėtojų kontaktai:
tel. (8  5) 271 9051 

 
 

Naujienos

Pravieniškių kalėjimų nuteistieji lankėsi „Auksinių rankų“ dirbtuvėse

2023-04-04

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ajame kalėjime atviro tipo bausmės atlikimo vietoje esantys nuteistieji lankėsi Kaune Krikšioniškame paramos ir labdaros fonde „Gyvenimo vartai“, kur jo įkūrėjas Giedrius Žukas, patyręs didelių gyvenimo išbandymų, sugebėjęs ištrūkti iš priklausomybių gniaužtų, dabar padeda pakilti kitiems.

 

Pats narkotikus ilgą laiką vartojęs, bet jiems atsispirti sugebėjęs ir jau 21 metus kvaišalų nevartojantis, Giedrius su nuteistaisiais dalijosi savo gyvenimo istorija, stiprybe, idėjomis ir motyvacija, kurios vedamas pakeitė savo gyvenimą. Nuteistieji buvo motyvuojami teigiamiems gyvenimo pokyčiams, skatinami atrasti savo gyvenimo tikslą. Pabrėžta, kad savirealizacija, mėgstamas darbas, kitų žmonių priėmimas ir pripažinimas yra, būtent, tai kas gali tapti priežastimi žmogui keisti nusistovėjusius žalingus vartojimo įpročius.

 

Dalyviai „Auksinių rankų“ dirbtuvėse galėjo pajusti medžio meistro profesiją gamindami inkilus paukščiams. Prie arbatos puodelio ir pavaišinti pietumis nuteistieji noriai dalinosi ir savo gyvenimo istorijomis, vieni kitus motyvavo pokyčiams. Vienas nuteistasis patarė, kad atsisakyti alkoholio ir narkotikų vartojimo taip pat gali padėti atrastas pomėgis sportui.

 

Išvyka organizuota siekiant nuteistiesiems suprasti, kad jei vienas žmogus galėjo ištrūkti iš priklausomybių, keistis, taip padaryti gali ir jie. Išvyka buvo skirta suprasti darbo ir integracijos į visuomenę svarbą, atrasti savo gyvenimo tikslą, postūmį ir motyvaciją keistis.

 

„Niekas kitas tavęs negali pakeisti – keistis turi pats. Viskas prasideda nuo pirmo žingsnio“, – tai žodžiai, kuriais nuteistieji buvo skatinami teigiamiems gyvenimo pokyčiams.

 

Išvykos laikas praėjo labai greitai. Jaukumas, bendrystė, nuoširdus bendravimas suteikė daug pozityvių emocijų.

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. balandžio 4 d. 14:05