Kontaktai

L. Sapiegos g. 1, LT-10312 Vilnius

Tel. (8 5) 271 9003

El.p. info@kalejimai.lt

Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Virginija Vervečkaitė

tel. +370 602 06 310
el. p. spauda@kalejimai.lt

Budėtojų kontaktai:
tel. (8  5) 271 9051 

 
 

Naujienos

Pravieniškių 1-ajame kalėjime rištos verbos

2023-04-04

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo trečiojo bendrabučio nuteistieji, bausmę atliekantys paprastojoje ir drausmės grupėse, Verbų sekmadienį pasitiko mokydamiesi rišti verbas. Renginyje iš viso dalyvavo 20 nuteistųjų.

 

Verbos buvo rišamos ant karklo pagaliukų iš įvairių smilgų, sausų žolynų, kvietinių varpų ir kitų augalų, kurių nemokamai ir gausiai parūpina Lietuvos pievos bei miškai.

 

Verbų rišimas – ne tik meninių gebėjimų, bet ir nemažai kantrybės reikalaujantis užsiėmimas. Vis dėlto daugelis dideliu nekantrumu pasižyminčių nuteistųjų buvo įtraukti kūrybinio verbos rišimo proceso ir sugebėjo ne tik pradėti, bet ir užbaigti savo verbą, o žolelių komponavimo rezultatas nustebino ne vieną skeptiką. Didžioji dalis nuteistųjų sakėsi verbas rišantys pirmą kartą, tačiau buvo ir tokių, kurie prisiminė, kaip jas rišdavo jų močiutės.

 

Nuteistieji dovanojo savo gamybos verbas įstaigai, kuriomis buvo papuoštos Klubo patalpos.

 

Sausi, jau numirę gėlynai įgavo naują gyvenimą bausmę atliekančių kūrėjų rankose. Taip ir kiekvienas žmogus, kad ir kokioje beviltiškoje situacijoje jis bebūtų, gali turėti viltį prisikelti Kūrėjo jėga.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. balandžio 4 d. 11:22